Cumartesi, Eylül 19, 2020
Ana Sayfa Teknoloji Tüm Huawei Cihazlara Tek Dokunuşla Bağlantı

Tüm Huawei Cihazlara Tek Dokunuşla Bağlantı

Huawei’nin geliştirdiği bağlantı teknolojisi Huawei Share ve OneHop teknolojileri sayesinde kullanıcılar PC, tablet ve telefonları arasında gerçekleşen veri alışverişini kolaylıkla sağlayabiliyorlar. Tek dokunuş ile tüm cihazlar arasında bağlantı kurulmasına olanak tanıyan ekosistem sayesinde dosya aktarmak çok daha kolay bir hale geliyor. 

Evden çalışırken ve telefonunuzla bilgisayarınız arasında dosya veya fotoğraf aktarmak istediğinizde cihazlar arasında bağlantı kurmak için bir kabloya ihtiyacımız var. Çoğumuz bilgisayar, tablet, hoparlör ve cep telefonu gibi birden çok cihaza sahibiz. Ancak telefondaki içeriği hoparlöre veya TV’ye aktarmak istediğimizde nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.

Cihazlar arasındaki donanım engelleri, tüketici deneyimini büyük ölçüde etkiler. Tüketiciler gittikçe daha fazla akıllı cihaz kullanıyor, cihazlar arası akıllı bağlantı deneyimine her geçen gün daha da fazla ihtiyaç duyuyorlar. Tüketicilerin ister ofiste ister evde veya hareket halindeyken, herhangi bir senaryodaki bir cihaza kolayca bağlanmasını sağlamak için Huawei, teknolojisini kullanarak dünyayı birbirine bağlayacak çözümler sunmak için Huawei Share’ı geliştirdi.

Huawei Share ile cihazlar arası etkileşim

Huawei Share yalnızca telefonlar arasında dosya paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda telefonlar ve diğer akıllı cihazlar arasında da dosya aktarımı, ses paylaşımı ve ağ bağlantısı gibi yenilikçi OneHop etkileşim modları sağlayarak daha doğal bir etkileşim deneyimi sağlar.

Telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için bilgisayarınıza aktarmanız gerektiğinde, bağlamak için NFC özellikli telefonunuzu PC’nin sağ alt köşesindeki “Huawei Share” etiketine dokundurmanız yeterli.

Telefonunuz, Kirin 980 işlemcisi ve üzerine sahip ve EMUI 10.0 veya sonraki sürümleri çalıştırıyorsa, Huawei Share tarafından sağlanan yenilikçi Çok Ekranlı İş Birliği özelliğini de deneyimleyebilirsiniz. Yalnızca PC, tablet ve akıllı telefon arasında sorunsuz dosya aktarımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dizüstü bilgisayarın klavyesi ve faresini telefonun çevre birimleri olarak hizmet etmesini sağlayarak dizüstü bilgisayar – tablet – akıllı telefon sinerjisini mümkün kılar. Örneğin, tek bir dokunuşla mesajlar cihazlar arasında aktarılabilir. Telefona, PC’nize veya tabletinize dokunduğunuzda, telefon arayüzü PC’de görüntülenir. Telefonunuzdaki bir uygulamayı açabilir veya bir belgeyi telefonunuzdan bilgisayarınıza fare ile sürükleyebilirsiniz. Ayrıca düzenlemek için telefon hafızasındaki belgeye çift tıklayabilirsiniz.

Çoklu Ekran İş Birliği ile telefonunuzun ekranını bilgisayarda

Çoklu Ekran İş Birliği internetinizi harcamaz, bunun yerine Bluetooth, NFC ve QR kod gibi çeşitli yöntemlerle bilgisayar – telefon veya tablet – telefon arasında ilk bağlantı oluşturulur. Bağlantı hızlıdır ve nerede olursanız olun kurulabilir. Bağlandıktan sonra telefonunuz, bilgisayar veya tabletinizde küçük bir pencere olarak görünür. Bu pencere tıpkı telefonunuz gibi görünür ve çalışır. Tabletinizdeki sanal telefonda ekranı sola hızlıca kaydırırsanız, gerçek telefonunuzda da sola hızlıca kaydırılır. Telefonun istisnasız tüm fonksiyonları erkan üzerinden bire bir gerçek zamanlı olarak kullanılabilir. Böylece, sadece tek bir ekrana odaklanmanız yeterli. Küçük pencere aynı zamanda çoklu görevler yapmanızı da sağlar.

Resimler, belgeler ve metinler dahil olmak üzere dosyaları iki cihaz arasında sürükleyip bırakabilirsiniz. Kablolara veya üçüncü taraf uygulamalara gerek duymadan sürükleyip bırakın, kopyalayıp yapıştırın. Sosyal medya için resimlerinizi düzenleyebilirsiniz, böylece paylaşmadan önce mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Bir metni cihaza kopyalayabilir ve sonra daha yüksek verimlilik için diğerine yapıştırabilirsiniz. Gerçek zamanlı bağlantı aynı zamanda daha iyi iş akışı elde etmenize de yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:

Huawei, 15 Eylül’den Sonraki Süreçte Akıllı Telefon Pazarından Çekilebilir!

Huawei, İkinci Nesil Akıllı Gözlüğü Eyewear II’yi Tanıttı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Project Cars 3 Oyununun 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars 3 yakın bir zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Project Cars 3 oyununa 1.4 güncellemesi geldi ve yama notları...

İstanbul Valiliği Açıkladı: Kamu Kurumlarına HES Kodu ile Girilecek

İstanbul Valiliği ’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, kamu kurumlarına girişte 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren HES kodunun zorunlu olacağı bilgisi paylaşıldı. İstanbul Valiliği...

Crysis Remastered, Denuvo Koruma Teknolojisini Kullanıyor

Crytek tarafından geliştirilen Crysis Remastered yayınlandı. Crysis Remastered ‘in Denuvo koruma teknolojisini kullandığı belirtildi. Crysis Remastered, PC platformu için Epic Games Store üzerinden oyun-severlerin beğenisine...

Spor Teknolojileri Alanında Çalışan Rapsodo, Türkiye’deki Ar-Ge Departmanını Büyütüyor

Spor teknolojileri alanında çalışmalarını sürdüren Singapur merkezli Rapsodo, Türkiye ’deki Ar-Ge ofisini büyütüyor. Firma, 2021 yılında İzmir Urla’daki Teknopark içerisinde bulunan Ar-Ge ofisinde yüzde...

Raji: An Ancient Epic, 15 Ekim Tarihinde PC Platformuna Geliyor

Nodding Heads Games bir süre önce aksiyon-macera oyunları olan Raji, An Ancient Epic oyunlarını duyurmuştu. Oyun stüdyosu oyunun çıkış tarihini belirledi. Raji: An Ancient...