WhatsApp, mesaj aramayı kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Beta kullanıcılarına açılan yeni özellik ile mesajlarda istenilen tarihe kolayca gidebilebilecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Platform, en son anket oluşturmamıza imkân tanıyan bir özelliği kullanıcılara sunmuştu.

Yeni gelişmeyle ise uygulamaya aslında birkaç yıl önceden denenen yeni bir özelliğin geleceği ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp, sohbetlerde arama yapmayı çok kolay bir hâle getirecek ‘tarihe göre arama’ özelliğini getirecek. Söz konusu özellik, aslında iki yıl önce de platform tarafından denenmişti fakat kullanıma sunulmamıştı.

Mesajlarda İstediğiniz Tarihe Gitmek Artık Çok Kolay Olacak

WABetaInfo’ya göre ‘22.19.0.73’ kodlu yeni bir iOS beta güncellemesinde bu özellik ortaya çıktı. Şu an sadece beta kullanıcılarının erişebileceği özellik, bir sohbet içerisinde istediğiniz bir tarihe atlamanıza olanak tanıyor. Böyle bir özellik, uygulamada tam tarihini bilmediğimiz mesajları aradığımız zamanlarda oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

Aynı zamanda paylaşılan ekran görüntüleri, tarihe göre arama seçeneğinin nasıl kullanılabileceğini de bize gösteriyor. Bu doğrultuda özellik, sohbetlerde mesaj ararken klavyenin sağ üst kısmına karşılık gelen yerde beliren takvim simgesiyle kullanılabilecek. WhatsApp kullanıcıları bu simgeye tıkladığında istedikleri tarihi seçerek aradıkları güne kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

Herkesin Kullanımına Ne Zaman Sunulacağı Bilinmiyor

Şu an sadece beta kullanıcılarına açık olan bu özelliğin, geniş çapta ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Görünene göre WhatsApp son zamanlarda yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bunlardan bir diğeri de geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız ortak hesap özelliğiydi. Test çalışmasında olan ortak hesap özelliği, 4 farklı cihazın tek bir hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkân tanıyordu. Tabii şimdilik test sürecinde ve sadece tester grubundaki Android kullanıcılarına sunuldu.

WhatsApp, ortak hesap ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, grupların otomatik olarak sessize alınacağı yeni bir özellik üzerinde de çalıştığını da duyurmuştu. Bir süre önce ise bu özelliği kararlı sürüme getirmişti. Bu yenilik ile kalabalık gruplara sahip kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin arkasına test ettiği Rahatsız etmeyin modu da yine benzer bir işlevle çağrılar üzerinde çalışacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz