WhatsApp, bünyesine yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu bağlamda son olarak WhatsApp masaüstü uygulamasına da yenilikler ekledi. WhatsApp masaüstü sürümünde artık kullanıcılar karanlık mod ve çıkartmalar özelliğini kullanabilecek.

Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam eden WhatsApp, özellikle son dönemlerde uygulamanın masaüstü sürümüne ağırlık vermeye başladı. Mobile tarafta da çalışmaları tam gaz devam eden şirket, WhatsApp’ın masaüstü sürümüne eklediği yeni güncellemeyle kullanıcılarına “dark mode” ve çıkartmalar özelliği sunacak. 

WhatsApp’ın 2.2049.8 yayınladığı güncellemeyle, şirket masaüstü uygulamasına yeni tasarım seçenekleriyle birlikte kullanıcıların memnun olacağı düşünülen özelliklere yakından bakalım.

WhatsApp Masaüstü karanlık mod desteği

Günümüzde artık pek çok kullanıcının tercihi haline gelen ve bu sebepten ötürü uygulama geliştiricilerin de üzerinde çok durduğu “dark mode” yani karanlık tema özelliği uygulamanın mobil sürümünde hali hazırda vardı. Şirket yayınladığı yeni güncellemeyle kullanıcılarına WhatsApp masaüstünde de karanlık mod özelliğini sunacak. 

WhtasApp’ın masaüstü sürümüne entegre edilecek olan özellik sayesinde, artık kullanıcılar arka planı siyah renkte görecek. WhatsApp masaüstü karanlık mod özelliğinde sohbet baloncuklarının rengi WhatsApp’ın orijinal yeşilinde kullanılmaya devam edecek. Bunun yanı sıra WhatsApp ‘ın karanlık mod desteği WhatsApp web için de kullanılabilir olacak.

WhatsApp masaüstü “çıkartmalar” desteğine kavuşuyor

WhatsApp geliştiricileri karanlık mod desteğinin yanı sıra, mobil versiyonda pek çok kişi tarafından sevilen ve kullanılan “çıkartmalar” özelliğini de tam olarak WhatsApp’ın masaüstü versiyonuna getirecek. Aslına bakarsanız halihazırda WhatsApp masaüstünde çıkartmalar özelliği bulunuyordu. Ancak sadece varsayılan olarak belirlenen çıkartmalar kullanılabiliyordu. Bu yeni güncellemeyle kullanıcılar kişisel çıkartmalarına da erişim sağlayabilecek. 

Çıkartmalar özelliği, WhatsApp web‘te de kullanıcıların telefonlarındaki çıkartmalar senkronize edildikten sonra kullanılabiliyor. Ancak masaüstü sürüm için geçerli olmayan bu durum şirketin yeni özelliği kullanıcıya sunmasıyla erişilebilir oldu.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, ‘AppStore’ Gizlilik Gereksinimlerinin Haksız Rekabete Yol Açtığını Açıkladı 

WhatsApp Masaüstüne Sesli ve Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz