Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Dijital Çevrim İçi Alışveriş Platformu Marketyo E-ticarete Giriyor

Çevrim İçi Alışveriş Platformu Marketyo E-ticarete Giriyor

Çevrim içi market platformu Marketyo, e-ticarette faaliyete başlıyor. Ülkemizde 51 ilde 150 bin kullanıcısı bulunan ve 300’den fazla teslimat noktasına hizmet veren online market alışveriş platformu Marketyo, üyesi olan marketleri de hem e-ticarete açıyor. Bunun yanı sıra onları şirket hissedarı yapan yeni bir iş modeli sunuyor.

Online market alışverişi platformu Marketyo, online alışveriş uygulamalarının vazgeçilmez hale geldiği COVID-19’un ortaya çıkışından çok daha önce yerel marketlerin dijital dönüşümüne katkı sağlama fikrinden doğdu. Bugün bu dijital dönüşüme ev sahipliği yapan Marketyo, online market alışverişi uygulaması olarak ilk kez Mayıs ayında alışverişçiler ile buluştu. Perakende uygulamaları arasında coğrafi yaygınlık olarak en büyük 3’üncü uygulama olan Marketyo, “bildiğin market” anlayışı ile 51 ilde 110 farklı market aracılığıyla 300’den fazla teslimat noktasında hizmet veriyor. 2021 sonunda 81 ilde ve 500 teslimat noktasında olmayı hedefleyen Marketyo’nun hedefi, 1 Milyar USD değerinde, Türkiye’den çıkmış bir teknoloji şirketi olmak.

Sektörde bir ilk: Marketler, Marketyo hissedarı oluyor

Marketyo’nun mevcut online perakende platformlarından en büyük farkı marketlerle kurduğu ortaklık modeli. Marketyo, bünyesindeki marketleri sadece birer satıcı olarak konumlandırmıyor aynı zamanda onları hem e-ticarete açan hem de şirket hissedarı yapan yeni bir ortaklık modeline dayanıyor.

Kadınların en sevdiği çikolata markası hangisi?

Yüz binlerce alışverişçi talebinden anlamlı veriler ortaya koyan şirket, markalar için de etkin bir reklam ve veri analiz platformu olarak öne çıkıyor. Kişiselleştirme odaklı bir teknoloji şirketi olarak Marketyo, kolektif ve kırılımlı veri analizleri ile sektöre, tüketim trendleri ile ilgili kapsamlı analizler sunabiliyor. Örneğin, 51 ilin herhangi bir bölgesinde 25 ila 34 yaş arasında kadınların en çok sevdiği çikolata markası nedir? Ya da alışverişçi hangi iki ürünü birlikte alıyor? Taze ürünlerde dinamikler nasıl, ne tür et ürünleri daha fazla tüketiliyor? Tüm bu sorular ve daha fazlasının yanıtları, Marketyo veri analizlerinde sunuluyor.

Markete gitmeden market gezmek mümkün

Hem klasik ticaret hem de e-ticaret için kullanıcı deneyimi ve oyunlaştırma artık çok önemli. Dünya hızla interaktif yapılara doğru giderken, interaktif deneyimlerin farklı şekillerde sunulması özellikle yeni nesil alışverişçiler için daha da kritik hale geldi. Marketyo inovasyon ve AR-GE’den aldığı güçle bir ilke daha imza atıyor. Marketyo uygulaması üzerinden dünyada ilk kez alışverişçile,r bir marketi 3 boyutlu olarak gezebilecek. Bu ayrıcalık, hem alışverişçi deneyimi hem de markaların online pazarlama aktiviteleri için çığır açacak.

İlginizi Çekebilir:

Çevrim İçi Hizmet Platformu Armut 3 Yeni Ülkede Daha Faaliyete Başlıyor

WhatsApp Kullanıcıları, Sohbetler İçerisinde Alışveriş Yapabilecek 

PS5 Tükendi: Kim Bu Alanlar? WhatsApp Kaybolan Mesaj, Elon Musk Yine Şaşırttı – DigiToll #40:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR