Boston Dynamics Satıldı

Robot köpek ‘Spot’ ile adını geniş kitlelere duyuran robotik şirketi ‘Boston Dynamics’, 921 milyon dolara Hyundai’a satıldı. Güney Koreli otomobil şirketinin, ‘Boston Dynamics’ tarafından geliştirilen otonom robot teknolojilerini otomobillerine entegre etmeyi planladığı tahmin edildi.  

ABD’li mühendislik ve robotik şirketi ‘Boston Dynamics’Hyundai’a resmi olarak satıldı. Söz konusu satış anlaşmasının, 921 milyon dolar karşılığında yapıldığı ifade edildi. Diğer yandan; Chung Euisun, 2020 yılının Ekim ayında ‘Hyundai’ın yeni başkanı olarak göreve başlamıştı. Yönetim değişikliğinden kısa bir süre sonra; Güney Koreli otomobil devinin, ‘Boston Dynamics’i satın alacağı iddiaları yayılmaya başlamıştı.  

Bununla birlikte; ‘Boston Dynamics’, daha çok robot köpek ‘Spot’ ile adını duyurmuştu. ‘Spot’, sosyal medyada paylaşılan videoları sonrası şirketin ününü artırmış ve özellikle YouTube’da birçok içerik üreticisi, robota ilişkin videolar yayınlamıştı. Şirketin ayrıca, ‘Handle’ ve ‘Atlas’ adında 2 adet endüstriyel robotu da bulunuyordu. Söz konusu robotların, lojistik sektöründe kullanılmak üzere tasarlanmış olduğu biliniyordu.  

Hyundai, ‘Boston Dynamics’ ve satış işlemine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı  

Hyundai Boston Dynamics Satış

Öte yandan Hyundai, ‘Boston Dynamics’ ve satış işlemine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı. Konuyla ilgili soruları yanıtsız bırakan şirketin, daha çok ‘Atlas’ ve ‘Handle’ için geliştirilen robotik teknolojilerinden faydalanabileceği düşünüldü. Otomotiv devinin ayrıca, ‘Boston Dynamics’in geliştirdiği otonom teknolojilerini otomobillerine entegre etmeyi planladığı da tahmin edildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Boston Dynamics: Korkmaya gerek yok, robotlar bilim kurgu filmlerindeki gibi silahlandırılmayacak

Robot Köpek Spot 74 Bin 500 Dolardan Satışa Sunuldu

Robot Köpek Spot, Bu Kez de Koronavirüs Hastalarına Yardım İçin Çalıştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz