Wild Rift Turnuvası
Okuma Süresi
5 dakika

Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone çatısı altında uluslararası oyun şirketi Riot Games ile yeni bir iş birliğine imza attığını duyurdu. Geçen yıl piyasaya sürülen “League of Legends: Wild Rift” mobil oyununu ‘FreeZone Gaming’ portföyüne ekleyen şirket, FreeZone’lu gençlere “Wild Rift”i internetinden yemeden ve en düşük ping garantisiyle oynama ayrıcalığı sunduğuna işaret etti. İki şirket ayrıca, iş birliği kapsamında Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı düzenleyeceklerini dile getirdi. “Vodafone FreeZone Wild Rift 5G Turnuvası” adıyla 30 Haziran’da düzenlenecek olan etkinliğin, 5G üzerinden canlı yayınlanacağı belirtildi.  

Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone ile e-spor ve oyun pazarında gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, uluslararası online oyun şirketi Riot Games ile Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi isim sponsorluğu kapsamında 4 yıldır sürdürdüğü iş birliğinin kapsamını genişletti. FreeZone Gaming portföyüne “League of Legends: Wild Rift” mobil oyununu da ekleyen marka, FreeZone’lu gençlere “Wild Rift”i internetinden yemeden ve en düşük ping garantisiyle oynama ayrıcalığı sunduğuna işaret etti. İş birliği kapsamında ayrıca; Vodafone FreeZone ve Riot Games, 30 Haziran’da Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı da düzenleyecek. “Vodafone FreeZone Wild Rift 5G Turnuvası” adıyla düzenlenecek etkinlik, 5G üzerinden canlı yayınlanacak. 

Diğer yandan; Vodafone FreeZone ve Riot Games iş birliğinin detayları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul’un katılımıyla düzenlenen online bir toplantıda aktarıldı. Oyun ve e-spordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

“Vodafone FreeZone markamızla 5 yıl önce adım attığımız espor pazarına 31 milyon TL’lik yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda bu yatırımımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Hem Gamer ek paketlerimiz, hem de FreeZone Gaming portföyümüz ile gençlere internetinden yemeyen uygulamaların yanı sıra her ay oyun dünyasına ait hediyeler kazanma şansı sağlıyoruz. Gaming portföyümüzle 2018’den bugüne 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. Gaming uygulamaları için verdiğimiz sınırsız GB’ların yanı sıra FreeZone’a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli bedava oyun için para veriyoruz. 2018’den bu yana 1,5 milyon TL değerinde destek verdik. Şimdi de 4 yıldır iş ortağımız olan Riot Games ile gençlere yeni bir oyun faydası sunmak üzere harekete geçtik. FreeZone’luların paketlerinde bulunan ve kotadan yemeyen oyun uygulamaları yönüne, hiçbir ücret değişikliği olmadan, ‘League of Legends: Wild Rift’ mobil oyununu ekledik. ‘Wild Rift’ oyunu sadece Vodafone FreeZone paketlerinde internetinden yemeden oynanabiliyor. Sunduğumuz Garantili Bit Hızı özelliğiyle, şebekemizde önceliklendirilen FreeZone’lular bu oyunu oynarken en düşük ping garantisine sahip oluyor. Ayrıca, Riot Games ile birlikte ülkemizin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı da düzenleyeceğiz. ‘Wild Rift’ iş birliğimizle sektörde yeni bir sayfa açacak olmanın heyecanı içindeyiz. Tüm oyunseverleri turnuvamızı takip etmeye davet ediyoruz.” 

Vodafone FreeZone, “Wild Rift” iş birliğiyle gençlere sınırsız oyun deneyimi yaşatmayı hedefliyor

Vodafone Wild Rift

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul ise şöyle konuştu: “Riot Games olarak, uzun yıllardır dijital oyun ekosisteminin bayrak taşıyıcılığını üstleniyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncularımıza tüm koşullarda en üst düzey oyun deneyimi yaşatmak öncelikli hedefimiz. Mobil oyun dünyasında pek çok ilke imza atan Wild Rift, teknik detaylarından tasarımına, müziklerinden oyun içi yeniliklerine kadar uzun yıllar boyunca büyük emekler verdiğimiz bir ürünümüz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Wild Rift’in 2021 Apple Tasarım Ödülü’nü kazanması da bizleri çok heyecanlandırarak onurlandırdı. Gerek oyuncularımızdan gerekse diğer paydaşlarımızdan aldığımız geri dönüşlerden doğru yolda olduğumuzu anladığımız Wild Rift, bizler için yepyeni bir deneyim yolculuğuna açılan bir kapı oldu. Bu yolculukta elbette tüm paydaşlarımızla birlikte yürüyoruz. Bu kapsamda, geçmişte de birlikte oyuncularımza pek çok yenilik sunduğumuz Vodafone FreeZone markasıyla yeni bir iş birliğine daha imza atmaktan çok mutluyuz. Merkezinde ‘oyuncu deneyimi’ olan bir şirket olarak, bu iş birliğiyle oyuncularımıza ve sektörümüze sunduğumuz faydayı büyütmeyi hedefliyoruz. Riot Games Türkiye olarak her zaman oyuncularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” 

Aktarılan diğer detaylara göre; Vodafone FreeZone, “Wild Rift” iş birliğiyle gençlere sınırsız oyun deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Platform; halihazırda FreeZone’lu gençlere hediye olarak verdiği oyun faydalarına ek olarak, paketlerinde bulunan ve kotadan yemeyen oyun uygulamaları yönüne hiçbir ücret değişikliği olmadan, “League of Legends: Wild Rift” mobil oyununu da ekliyor. Böylece FreeZone’lular, paketlerinde daha fazla sayıda kotadan yemeyen oyun uygulamasına sahip olabiliyor. “Wild Rift” oyunu sadece, Vodafone FreeZone paketlerinde internetten yemeden oynanabiliyor. 

FreeZone Gaming kullanıcıları, sahip oldukları tarifeye göre 2 GB ya da sınırsız GB kazanabiliyor. FreeZone Gaming porföyünde “Wild Rift”in yanı sıra; Twitch, Discord, PubG Mobile, Teamfight Tactics Mobile ve Zula Mobile oyunları da bulunuyor. FreeZone’lular; her ay hediye Riot Points, Steam Cüzdan, PubG Mobile UC ve Zula Altını gibi kampanyalardan da dilediklerini kullanabiliyor. 

Vodafone FreeZone Wild Rift 5G Turnuvası için toplam bin 200 başvuru alındı

Wild Rift 5G Turnuvası

Diğer yandan; Vodafone, FreeZone’lu gençlerin oyun deneyimini de iyileştirmeyi amaçlıyor. Vodafone’un yeni nesil kapsamasıyla mevcut mobil altyapısının daha hızlı, daha esnek ve gecikme süresi daha düşük bir yapıya kavuşturulduğuna işaret eden şirket; sunduğu Garantili Bit Hızı (GBR – Guaranteed Bit Rate) özelliğiyle, şebekesinde önceliklendirilen FreeZone’lulara “Wild Rift” oyununu en düşük ping garantisiyle oynama imkanı sunuyor. Kişiselleştirilmiş şebeke yapısıyla oyunculara maksimum hız ve minimum gecikme süreleri sağlamayı hedefleyen Vodafone; oyuncuların “Wild Rift” platformundaki gecikme süresinde, normal Vodafone kullanıcılarına göre 10 ms’ye varan iyileşmeler sağlarken 60 ms’den yüksek gecikme yaşanma ihtimalini de yarı yarıya azaltıyor.

Vodafone FreeZone ve Riot Games ayrıca, Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı da düzenleyecek. Riot Games E-Spor Sahnesi’nde 30 Haziran’da “Vodafone FreeZone Wild Rift 5G Turnuvası” adıyla gerçekleştirilecek turnuvaya, şu ana kadar toplam bin 200 başvuru alındı. 4 takım halinde 20 kişinin yarışacağı ve takım kaptanlarının ‘gaming influencer’ları “Zeonn” (Necati Akçay), “Immortoru” (Furkan Tekeş), Tolgahan “Oyunbros” Türkben ve “Miafitz”den (Gözde Demiral) oluşacağı turnuvada; geriye kalan 16 oyuncu sosyal medyada özel bir kurguyla seçilen gönüllüleri kapsayacak. Turnuvaya; takım kaptanları ve ‘shoutcaster’lar Riot Games E-Spor Sahnesi’nden, 16 gönüllü ise pandemi tedbirleri nedeniyle evlerinden katılacak. E-Spor Sahnesi’ndeki takım kaptanları, oyuna 5G altyapısıyla bağlanacak ve 5G uyumlu cihazlarla oyunu oynayacak. Turnuva canlı yayını da 5G üzerinden verilecek. Turnuva, Vodafone FreeZone YouTube kanalı ve takım kaptanlarının Twitch hesaplarından izlenebilecek.

Öte yandan; Android, iOS ve belirtilmemiş konsollar için Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan “League of Legends: Wild Rift”, çok oyunculu bir online savaş arenası video oyunu olarak geçen yıl piyasaya sürüldü. “League of Legends”ın mobil versiyonu olan “Wild Rift”te; “League of Legends”da olduğu gibi, oyuncular benzersiz yeteneklere sahip bir karakteri (şampiyon) kontrol ediyor ve rakip takımın “Nexus”unu yok etmek amacıyla oyunculardan oluşan bir ekibe veya Yapay Zeka (AI) kontrollü birimlere karşı savaşıyor. Tüm şampiyonlar göreceli olarak zayıftan başlayıp, oyun boyunca eşya ve deneyim biriktirerek güçleniyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

League of Legends Wild Rift Açık Beta Dönemi Yarın Başlıyor!

‘LoL: Wild Rift’ Oyununun Resmi Oynanış ve Tanıtım Videosu Yayınlandı! 

Mobil Cihazlar ve Konsollar İçin Tasarlanan ‘League of Legends: Wild Rift’, Aralık Ayında Türkiye’de! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz