Mobil League of Legends

Mobil cihazlar ve konsollar için tasarlanan ‘League of Legends: Wild Rift’, bölgesel olarak sunulacak açık betasıyla oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun; Aralık ayında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesi, Okyanusya, Vietnam ve Tayvan’a gelmesi bekleniyor.  

“Riot Games” tarafından mobil cihazlar ve oyun konsolları için geliştirilen ‘League of Legends: Wild Rift’, oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun; 27 Ekim itibarıyla Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore ve Tayland’da başlayacak bölgesel bir açık beta evresine gireceği ifade ediliyor. 2020 yılı sonları ve 2021 yılının başında ise daha fazla bölgenin, açık betaya katılacağı ve bu bölgelerdeki tüm oyuncuların, ‘Wild Rift’e tam erişim kazanacağı belirtiliyor.  

League of Legends: Wild Rift’inAralık ayında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesi, Okyanusya, Vietnam ve Tayvan’a gelmesi bekleniyor. “Riot Games”, 2021 yılının ilkbahar aylarında da oyunu Amerika kıtasına açmayı planlıyor. Bu ayın sonlarına doğru gelecek olan yeni yamada; LoL PC’deki en popüler ormancılardan biri olan ‘Kör Keşiş’in, Lee Sin Wild Rift’e katılacağı belirtiliyor. LoL’ün PC sürümünde sahip olduğu yüksek beceri gerektiren oynanışın, mobildeki akıcı kontrollere uyarlandığı dile getiriliyor.  

Paylaşılan diğer detaylara göre; Riot aynı yamada, Ekim ayında birkaç günlüğüne bedelsiz oynanabilecek “Kai’sa”, “Evelynn”, “Akali”, “Darius”, “Draven” ve LoL’ün en yeni pop yıldızı “Seraphine” isimli altı gelecek şampiyonu test edecek. Güney Kore ve Japonya’daki oyuncular, mevcut Riot hesaplarını kullanarak giriş yapabilecek ve League of Legends PC’ye ayırdıkları zaman ve maddi yatırımlara bağlı olarak ödüller kazanabilecek. Kapalı betada, Güneydoğu Asya bölgelerindeki oyuncular ise yılın ilerleyen aylarında Riot” hesabı oluşturarak ve mobil sürüme bağlayarak şampiyon ve kostüm gibi ödüller kazanabilecek. 

‘League of Legends: Wild Rift’ oyunu, ‘K/DA’ grubunun geri dönüşüne de katılacak

League of Legends: Wild Rift Oyunu

“Riot Games” ayrıca, oyunculuk mirasını ve tarihini kutlamak için her bir açık beta bölgesinde her gün bölgelere özel olarak hazırlanmış içerikler paylaşacak. Yayıncı tanıtımları, rehberler ve toplulukta öne çıkan içerikler, oyuncuların ‘Wild Rift’e hazırlanması için gereken her şeyi onlara sunacak.  

‘League of Legends: Wild Rift’ oyunu, Riot Games’in kurduğu sanal bir pop müzik grubu olan ‘K/DA’in birden fazla oyunda gerçekleşecek geri dönüşüne de katılacak. Grupta ‘League of Legends’daki şampiyonların farklı temalara sahip halleri bulunacak. “K-Pop” türünden ilham alan ‘K/DA’, daha küresel bir pop müzik tarzını benimseyecek şekilde evrimleşecek ve müzikal kimliğini, tek bir üyenin müzik yeteneği yerine grupta yer alan AhriEvelynnAkali ve Kai’Sa gibi karakterlerin etrafında şekillendirecek. 

League of Legends’da özel bir kostüm serisine de sahip olan grup, 3 Kasım 2018’de listeleri ‘POP/STARS’ şarkısıyla çıkış yapmıştı. Grup, 27 Ağustos 2020’de ise yeni albümü ‘ALL OUT’ta yer alacak beş şarkıdan biri olan yeni parçası ‘THE BADDEST’la dönüş yapmıştı. Ekim ayının sonunda oyuncuların; K/DA ALL OUT Seraphine’i 1325 Vahşi Çekirdek karşılığında alabileceği belirtildi. K/DA ALL OUT AhriK/DA ALL OUT AkaliK/DA ALL OUT Evelynn ve K/DA ALL OUT Kai’Sa’nınsa 990 Vahşi Çekirdek karşılığında satın alınabileceği ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo, ‘League of Legends’ İş Birliği Kapsamında Turnuvaya Özel Ürünler Piyasaya Sürecek 

Spotify, League of Legends Oyununun Küresel Hizmet Sağlayıcısı Oldu 

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası, Eylül’de Şangay’da Gerçekleşecek 

League of Legends: Wild Rift Detaylı İnceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz