Okuma Süresi
2 dakika

Mobilite alanında hizmet veren ve yüzde 100 Türkiye’ye ait olan küresel teknoloji markası Togg, doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X’in satış fiyatını ve teknik özelliklerini açıkladı. Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyatlarla tüketici ile buluşacak.

29 Ekim 2022 yılında yani geçtiğimiz yılın Cumhuriyet Bayramı’nda üretim süreci tamamlanan Togg T10X, büyük bir heyecanla kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Bu nedenle Mart ayının sonlarına doğru satışa çıkacak olan ilk akıllı cihazın merakla beklenen teknik ve donanım özellikleri, modelin ismi ve fiyatı sonunda açıklandı. İşte Togg’un ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarını ön plana çıkardığı ilk akıllı cihazı T10X’ e dair detaylar!

Modelin Adı da Fiyatları da Belli Oldu

Togg’un doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı T10X, piyasaya girmeye hazır. Modelin adının, teknik özelliklerinin ve fiyatının açıklanmasının ardından kullanıcılar merakla modelin satışa sunulmasını bekliyor. 523 kilometre menzil seçeneği sunacak olan modelin ismindeki ‘T’ harfinin Türkiye, 10’un C segmenti platformu, X’in ise SUV gövde tipini ifade ettiği açıklandı. İki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan modelin fiyatları ise şu şekilde:

  • V1 RWD Standart Menzil               953 bin TL
  • V2 RWD Standart Menzil               1 milyon 55 bin TL
  • V2 RWD Uzun Menzil                     1 milyon 215 bin TL

Maksimum 28 Dakikada Yüzde 80 Doluluk

28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabilen akıllı cihaz, kullanıcı küçük bir mola verip dinlenirken hazır hale gelebilecek. Sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuğun keyfini de çıkaracak. Kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştırarak akıllı yaşam çözümleri geliştiren Togg, kullanıcıya sunacağı çözümlerini Trumore dijital platformu üzerinden aktarıyor. Veriyi işleyip yapay zekâ ile geliştirebilen T10X, aynı zamanda uzaktan sürekli güncellenen ileri seviye veri gizliliği ve sürüş güvenliğine de sahip. Modelin en büyük iddialarından birisi ise Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenliğini değerlendiren Euro NCAP programı testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlanması.

Togg CEO’su Karakaş’ın Aktardıkları

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, şunları aktardı:

“İlk günden itibaren, küresel boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti yüzde 100 Togg’a, Türkiye’ye ait bir mobilite teknoloji markası geliştirmek ve kullanıcıyı merkeze alarak akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında herkes için erişilebilir ve herkes tarafından geliştirilebilir bir ekosistem oluşturmak hedefiyle yola çıktık. Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunarak, konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.”

Teslimatlar Çekilişle

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X, 2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak. Ancak bu süreç çekilişle gerçekleşecek. Öncelikle 16-27 Mart tarihleri arasında ön sipariş sürecinin gerçekleşmesi ve 60 bin TL ön ödeme yapmak gerekiyor. Bu koşulları yerine getiren alıcılar çekiliş sürecine katılmaya hak kazanıyor. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak olan dijital çekilişle ön sipariş sahiplerinin belirlenmesiyle birlikte teslimat önceliği de belirlenecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz