Kalori Takip Uygulamaları

Kalori bilgilerinizi yakından takip etmek istiyorsanız, sağlıklı beslenmeyi kendinize ilke edinmek istiyorsanız bir kalori hesaplama uygulamasıyla başlayabilirsiniz. Yalnızca kilo vermek için değil kilo alma problemi yaşayanların da kullanabileceği uygulamaları sizler için listemizde derledik. İşte; ‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’. ‘Kalori hesaplama için kullanılabilecek en pratik uygulamalar’. ‘Kalori takip uygulamaları’.  

Bu uygulamalarla alışverişlerinizde yiyeceklerin kalori miktarını öğrenebilir, bir karşılaştırma yapabilir, ihtiyacınız olan ve vermeniz gereken kalori miktarını takip edebilirsiniz. Böylece beslenme konusunda kendinize sağlıklı bir düzen oluşturabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız, ‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’. ‘Kalori hesaplama için kullanılabilecek en pratik uygulamalar’. ‘Kalori takip uygulamaları’. 

En İyi Kalori Hesaplama Uygulamaları 

Kalori Takip Uygulamaları

‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’ haberimizin devamında. İşte; ‘Kalori hesaplama için kullanılabilecek en pratik uygulamalar’. ‘Kalori takip uygulamaları’. 

FatSecret 

Kalori Takip Uygulamaları

‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’ adlı listemize ‘FatScret’ ile başlıyoruz. Kalori sayacı ve diyet takip edici olan bu uygulamada egzersiz izleme entegrasyonu da yer alıyor. Ne yediğinizi takip edebiliyor, planlayabiliyor, yaktığınız kalorileri kaydetmek için egzersiz günlüğü oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda kilo takipçisi olan FatSecret uygulamasında yemeklerinizi ve öğünlerinizi fotoğraflarıyla birlikte kaydedebiliyorsunuz. Her bir öğünün ne kadar kalori olduğunu hesaplayan uygulama, böylece kullanıcıların aldıkları kalori miktarından haberdar olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda su içme takipçisi hizmeti de sunuyor. 

Play Store  

App Store 

MyFitnessPal 

Kalori Takip Uygulamaları

‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’ listemizde sırada ‘MyFitnessPal’ ile devam ediyoruz. Hızlı ve kolay bir deneyim sunan uygulamada aynı anda birden fazla yiyecek ekleyebiliyor, bütün öğünleri kaydedebiliyorsunuz. Hem bilgisayar hem de telefonunuzdan kullanabildiğiniz MyFitnessPal uygulamasında arkadaşlarınızla birbirinizi ekleyebiliyor ve birlikte diyet yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte kendi özel yemek ve egzersizlerinizi de oluşturabiliyor, diyet profiline dayalı özel hedefleri ekleyebiliyor, bir yiyeceğin barkodunu tarıyor ve karbonhidrat, kalori, şeker gibi bilgileri görebiliyorsunuz. 

Play Store  

App Store  

YAZIO 

Kalori Takip Uygulamaları

‘Kalori hesaplama için kullanılabilecek en pratik uygulamalar’ arasında olan ‘YAZIO’, yiyecek günlüğünüzü yönetebiliyor. Kalori takibiyle birlikte kilo verme, kas geliştirme hizmeti de alabileceğiniz uygulamada, yiyeceklerin kalori tablosunu görebiliyorsunuz. Aynı zamanda harcadığınız kalorileri de takip edebiliyor, en fazla karbonhidrat, protein, yağ içeren yiyecekler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. 

Play Store  

App Store 

Diyetkolik 

Kalori Takip Uygulamaları

Temelde bir diyet uygulaması olduğu gibi ‘kalori takip uygulamaları’ arasında da yer alan ‘Diyetkolik’de kaç kalori bölümünden dilediğiniz yemeğin kalori bilgisine ve besin değerine ulaşabiliyorsunuz. Türk yemekleri kalori listesi geniş olan uygulamada diyetisyen ve egzersiz uzmanlarının tavsiye niteliğinde paylaşımlarını da takip edebiliyorsunuz. Aynı zamanda su takipçisi özelliği bulunan Diyetkolik, kullanıcıya günde kaç litre su içmesi gerektiği bilgisin de veriyor. Aldığınız kalorilerin takibini yapabiliyor, kaç kalori aldığınızı öğreniyor, protein, karbonhidrat ve yağ miktarını hesaplayabiliyor. 

Play Store  

App Store 

BMI Hesaplayıcı 

Kalori Takip Uygulamaları

‘En iyi kalori hesaplama uygulamaları’ arasında olan ‘BMI Hesaplayıcı’ günlük kalorinizi hesaplıyor. Bununla birlikte günlük kalori gereksiniminizin bilgisini de veren uygulama, vücut yağ oranı, vücut kitle endeksi, ideal kilonuz, vermeniz gereken kilonuz, ideal bel ölçünüzü, kalça ölçünüzü gibi pek çok bilgiye de ulaşabilirsiniz. 18-65 yaş arası bireyler için daha doğru sonuçlar veren BMI Hesaplayıcı, faaliyetlerinizi göz önünde bulundurarak günlük almanız gereken enerji miktarını da belirtiyor. 

Play Store  

Kalkulator Kalorii 

Kalori Takip Uygulamaları

Kalkulator Kalorii’ diğer uygulamalarda olduğu gibi hem kalori sayacı hem de sağlığınızı yönlendirebileceğiniz bir uygulama olarak listemizdeki yerini alıyor. Bu uygulamayla da tüketeceğiniz besinlerin kalori içeriğini kontrol edebiliyor, yemeklerin kalorisini hesaplıyor, ürünlerin kalori miktarını karşılaştırıyor, diyet tariflerine ulaşabiliyorsunuz. Kalori tüketimi hakkında da çeşitli bilgilere ulaşabileceğiniz uygulamada çeşitli egzersizler de görebilirsiniz. 

Play Store  

App Store  

Cronometer 

Kalori Takip Uygulamaları

Kalori hesaplama için kullanılabilecek en pratik uygulamalar listemizde olan ‘Cronometer’de su alımını takip edebilir, yiyecek satın alırken etiketlerini tarayabilir ve kalori miktarını öğrenebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz. Restoranlarda yediğiniz yiyecekleri kaydedebiliyor böylece aldığınız kalori miktarını takip edebiliyorsunuz. Kiloyu kontrol etme denince akla gelen aralıklı oruç yöntemini de destekleyen uygulamada, kendi kilo hedefinizi oluşturuyorsunuz. Aynı zamanda Cronometer veganlara da hitap ediyor. 

Play Store 

App Store  

Foodvisor 

Kalori Takip Uygulamaları

‘Kalori takip uygulamaları’ listemizde son sırada ‘Foodvisor’ uygulamasına yer verdik. Elbette yine kalori izleyici niteliği taşıyan bir uygulama fakat bunun yanısıra yemeğinizin fotoğrafını çekerek besin içeriği ve değerleri hakkında bilgi alabiliyor, yine yiyeceklerin barkodunu tarayabiliyorsunuz. Kilo vermek, kilo almak için hedefinizi giriyor ve bu doğrultuda uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Aktivitelerinizi kaydedebiliyor kaç kalori yaktığınızı görebiliyorsunuz. 

Play Store 

App Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Hologram Dokunmatik Ekran Teknolojisi, Kamu Sağlığını Bir Adım İleri Taşıyabilir 

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

Macar Bir Girişim Şirketi, Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj Noktası ve Wi-Fi Bağlantılı Akıllı Bank Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz