Twitter Hesap Dondurma
KRAKOW, POLAND - 2018/10/29: In this photo illustration, the Twitter logo is seen displayed on an android mobile phone. (Photo Illustration by Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Twitter, 2021 yılı verilerine göre aylık 340 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal medya platformu olmaya devam ediyor. Her ne kadar Twitter’ın eski popülerliğini yitirdiği yönünde söylentiler olsa da yüzde 23 gibi bir artışa sahip olması ve özellikle pandemi döneminde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelmesi Twitter’ın günümüzde popülaritesini koruduğunu kanıtlıyor. Ülke ve dünya gündemine dair haberlerin de oldukça yoğun bir akışla Twitter’da yer almasını göz önünde bulundurursak kullanım oranının artmasına şaşırmamak gerek. Fakat, bu artışa rağmen hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar da söz konusu. Bu nedenle, sizler için Twitter hesabınızı nasıl donduracağınızı adım adım anlattık. İşte; ‘Twitter hesabı nasıl dondurulur?’ ‘Twitter hesap dondurma.’ ‘Twitter hesabı nasıl kapatılır?’ ‘Twitter hesabı nasıl devre dışı bırakılır?’ ‘Twitter hesap dondurma nasıl yapılır?’

2011 yılında Türkçe olarak kullanılabilir hale gelen Twitter, kullanıcı sayısını artırarak günümüze kadar geldi. 18 Mart 2014 tarihinde erişime kapatılan ve 3 Nisan 2014’te yasakların kaldırılmasıyla tekrar açılan platform, Türkiye’de hâlâ her an kapanabilir baskısını görüyor. Tüm bunlara rağmen Türkiye 13,6 milyon kullanıcı sayısıyla dünyada Twitter’ı en çok kullanan ülkeler arasında yer alıyor. Ülke gündemine dair pek çok gelişmeyi de takip ettiğimiz sosyal medya platformunun bu popülaritesine rağmen bazı kullanıcılar hesaplarını dondurmayı tercih edebiliyorlar. Biz de Tekno Safari editörleri olarak bu yazımızda Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı tüm detaylarıyla anlattık. Bununla birlikte dondurduğunuz hesabınızı nasıl aktif edeceğinize değinmeyi de ihmal etmedik. İşte; ‘Twitter hesabı nasıl dondurulur?’ ‘Twitter hesap dondurma.’ ‘Twitter hesabı nasıl kapatılır?’ ‘Twitter hesabı nasıl devre dışı bırakılır?’ ‘Twitter hesap dondurma nasıl yapılır?’

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Twitter Hesap Dondurma

 

Twitter hesabınıza giriş yaptığınızda öncelikle sağ üstte ‘profil fotoğrafınıza’ dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

 

Daha sonra ‘ayarlar ve gizlilik’ ifadesine geliyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

 

Üstte göreceğiniz ‘hesap’ ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘hesabınızı devre dışı bırakın’ ifadesini seçiyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Altta tekrar ‘devre dışı bırak’ ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Ardından twitter hesabınızın şifresini giriyorsunuz ve tekrar ‘devre dışı bırak’ ifadesine geliyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Son olarak karşınıza çıkan kutucukta ‘evet, devre dışı bırak’ ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Böylece Twitter hesabınızı dondurma işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Dondurulan Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter Hesap Dondurma

Dondurduğunuz Twitter hesabınızı tekrar açmak için altta gördüğünüz ‘giriş yap’ ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Ardından telefon numaranızı, e-postanızı veya kullanıcı adınızı giriyorsunuz ve sol altta göreceğiniz ‘ileri’ ifadesine dokunuyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Hesabınıza ait şifre bilginizi giriyorsunuz ve ‘giriş yap’ ifadesine geliyorsunuz.

Twitter Hesap Dondurma

Son olarak ‘evet, yeniden etkinleştir’ ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece dondurduğunuz Twitter hesabınız tekrar aktif hale geliyor.

Twitter Hesap Dondurma

Dondurulan hesabı tekrar açtığınızda bir süre takipçi, takip edilen sayınız sıfır olarak görünebilir. Aynı zamanda fotoğrafta gördüğünüz gibi profil fotoğrafınız bile olmayabilir. Fakat dondurulan hesaptaki veriler 30 gün içinde giriş yapıldığı takdirde korunuyor. Dolayısıyla aslında sizi takipten çıkan kimse yok. Biraz bekledikten sonra profilinizde her şey normale dönecektir.

Twitter Hesabı Dondurulurken Bilinmesi Gerekenler

  • Hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren kullanıcı adınız ve herkese açık olan profiliniz twitter. com, iOS ve Android Twitter üzerinden görüntülenemeyecektir.
  • 30 gün içinde hesabınızı tüm bilgilerinizle birlikte tekrar aktif yapabiliyorsunuz.
  • Bazı hesap bilgileriniz Google gibi arama motorlarından görüntülenmeye devam edebilir.
  • Mevcut kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi farklı bir Twitter hesabıyla kullanmak isterseniz var olan hesabınızı devre dışı bırakmadan önce ‘giriş ve güvenlik’ alanından kullanıcı adı, e-posta bilginizi, varsa telefon numarası bilginizi ve şifrenizi değiştirmelisiniz.

İlginizi çekebilir:

Şikayetvar Verilerine Göre 2021’de En Çok E-Ticaret ve Kripto Para Sektörü Şikayet Edildi

Telefon Satışlarında Lider Olan Xiaomi, 2021 İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Uygun fiyatlı Sennheiser HD 250BT kulak üstü bluetooth kulaklık inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz