Twitter Spaces Sesli Sohbet

Twitter, ‘Spaces’ isimli yeni sesli sohbet özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Özelliğin, güncel olarak ‘iOS’ işletim sistemini kullanan kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edildiği ifade edildi. Kullanıcıların Twitter üzerinden sesli sohbet edebilmesini sağlayacak olan özellik sayesinde, ikili veya grup halinde sesli arama yapılabileceği belirtildi.  

Twitter, ‘Spaces isimli yeni sesli sohbet özelliğini test etmeye başladığını açıkladı. Kullanıcıların birbirleriyle sesli arama yapabilmesini mümkün kılan özelliğin, güncel olarak ‘iOS’ işletim sistemini kullanan kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edildiği ifade edildi. Özellik sayesinde ayrıca, ikili veya ikiden fazla kullanıcıyla grup halinde sesli sohbet yapılabileceği belirtildi. Bazen 280 karakterin yeterli olmaması nedeniyle bu tip bir hamle yaptığına işaret eden sosyal medya devi, ‘Spaces’ özelliği için de ayrı bir Twitter hesabı oluşturdu. Hesap üzerinden yapılan paylaşımlardan birinde, özelliğe ilişkin detayların ilerleyen günlerde aktarılacağı dile getirildi. 

Paylaşılan bilgilere göre; ‘Spaces’ özelliği aracılığıyla Twitter kullanıcıları, takipleştikleri başka bir kullanıcı veya birden fazla kullanıcıyla sesli görüşme yapabilecek. Kullanıcılar, özellik üzerinde tam hakimiyete sahip olabilecek. ‘Raporlama’ ve ‘Engelleme’ gibi özelliklerin de yer alacağı ‘Spaces’ta, platform kullanıcıları hangi kullanıcının konuşacağına karar verebilecek. Özelliğin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.  

Twitter ‘Spaces’ özelliği içerisinde, konuşmaya özel bağlantılar oluşturulabilecek

Twitter Spaces Özelliği

Diğer yandan; Twitter ‘Spaces’ özelliği içerisinde, konuşmaya özel bağlantılar da oluşturulabilecek. Böylelikle kullanıcılar, bu bağlantıyla yalnızca kendi istedikleri kullanıcıları sohbete davet edebilecek. Benzer şekilde, davet bağlantıları da özelleştirilebilecek. Bu sayede, konuşmacı ve dinleyicilere ayrı bağlantılar gönderilebilecek. Özellik, görüşme sırasında emojilerin de kullanılabilmesini mümkün kılacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Kullanıcıya Özel ‘Komik Tweetler’ Gündemi Oluşturmaya Başlayacak 

Twitter, Kullanıcıya Özel ‘Komik Tweetler’ Gündemi Oluşturmaya Başlayacak 

Twitter, Periscope Uygulamasını Kapatacağını Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz