Pandemiden önce hayatımıza giren sanal arkadaşlık uygulamalarının en çok karantina döneminde kullanıldığını söyleyebiliriz. Özellikle de Tinder’ın kullanıcı sayısında yüzde 16 artış yaşandı. Çöpçatanlık uygulamaları diye adlandırdığımız platformlar, evlerine kapanmak zorunda olan ve sosyalleşemeyen insanların dünyasında önemli bir yer etmeye devam ediyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak bu haberimizde Tinder uygulamasına yer verdik. Özellikle ilk kez kullanacakların dikkatini çekeceğini düşündüğümüz haberimizde Tinder uygulamasını adım adım anlattık. İşte; Tinder nasıl kullanılır? Tinder nedir? Tinder ne işe yarar? 

Arkadaşlık uygulamalarına ilginin yoğun olduğu bu süreçte Tinder uygulamasıyla karşınızdayız. Uygulamaya nasıl giriş yapacağınızdan, kullanım aşamalarına kadar adım adım anlattık. İşte;Tinder nasıl kullanılır’ ? ‘Tinder nedir’ ? Detaylar haberimizde… 

Tinder Nedir? 

Tinder Ne İşe Yarar?

Tinder; aynı ilgi alanlarına sahip olduğunuz kişilerle tanışmanızı sağlayan bir uygulamadır. Konumunuza yakın bölgelerden ve ortak ilgi alanlarına sahip kişilerle eşleşebildiğiniz uygulamada, sohbet edebiliyor böylece yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz. Ücretsiz kullanılabildiği gibi ücretli özellikleri de bulunan uygulama, kişilere sosyal çevresini genişletme imkanı sağlıyor. Peki Tinder nasıl kullanılır? 

Tinder Nasıl Kullanılır? 

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Tinder uygulamasında, Google, Facebook hesabınızla ve telefon numaranızla oturum açabilirsiniz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Benim gibi Google hesabınızla oturum açmayı tercih ederseniz sonraki adımda uygulama telefon numaranızı girmenizi isteyecektir. Numaranızı girdikten sonra ‘devam’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Ardından uygulama tarafından telefonunuza kod gönderiliyor ve uygulama o kodu da otomatik olarak kendisi giriyor. Bu adımlar gerçekleştikten sonra yine devam seçeneğine dokunuyorsunuz. 

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Daha sonra ekranınızda belli uyarılar sıralanacaktır ve bu uyarıları okuduktan sonra ‘onaylıyorum’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Adınızı girdikten sonra yine devam diyorsunuz. Ardından doğum tarihinizi giriyorsunuz. Doğum tarihiniz herkes tarafından görüntülenecektir.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Cinsiyetinizi de seçtikten sonra dilerseniz profilinizde cinsiyetinizin görünmesine izin verebilirsiniz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Cinsel yöneliminizi de belirlemenizin ardından yine profilinizde görünüp görünmemesini siz tercih ediyorsunuz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Kadınlar, erkekler veya herkes seçeneklerinden birini seçerek size gösterilmesini istediğiniz kullanıcı kimliğini belirliyorsunuz. Okul adı, ilgi alanları bilgilerinizi de ekleyebilir veya atlayabilirsiniz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Son olarak en az iki fotoğrafınızı ekleyerek konum bilgilerinizin erişimine izin veriyor ve uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.  

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir

Tinder Nedir?

Öncelikle sağ üstte gördüğünüz ‘tinder’ simgesine dokunduğunuzda ana sayfa karşınıza çıkacak ve burada eşleşebileceğiniz profilleri göreceksiniz. Uygulamayı ilk kez kullandığım için bu profilleri kaydırarak süper like ve geri alma özelliklerini kazandım.  

Tinder Nedir?

Yine üstte göreceğiniz ‘mesajlar’ simgesine geldiğinizde eşleşmelerinizi ve size gelen mesajları görebilirsiniz. 

Tinder Nedir?

Mesajlarda yer alan akış seçeneğinden ise eşleşmelerinize ait sosyal etkinlikleri görebilirsiniz. Uygulamayı incelemek amaçlı ve ilk kez kullandığım için benim akış sayfamda hiçbir sosyal etkinlik bulunamadı. ‘Profil’ simgesine dokunduğunuzda da profil ayarlarınızı görüntüleyebilir, medya ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.  

Tinder Nedir?

Aynı zamanda benim gibi ilk kez kullanacaksanız profilinizden kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Bunun için de uygulama iki selfie çekerek sizden profilinizdeki kişi olduğunuzu kanıtlamanızı isteyecektir. 

Tinder Nedir?

Tinder, kullanıcının gerçekte o kişi olduğundan emin olmak için yüz tanıma teknolojisini kullanacaktır. Kimliğinizi doğrulamak için çektiğiniz selfieler profilinize eklenmiyor fakat gelecek için saklanıyor. ‘Beni doğrula’ seçeneğine dokunarak uygulama üzerinden selfienizi çekip kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Ana sayfanızda eşleştiğiniz profilleri sağa kaydırarak pas geçiyor, sola kaydırarak beğeniyorsunuz. Beğendiğinize dair kişilere bildirim gidiyor ve size mesaj atabiliyorlar veya siz yazabiliyorsunuz.  

Tinder Ücretli Özellikleri

Tinder Nedir?

Tinder’da bazı özellikler ücretli. Örneğin ‘yıldız’ simgesine dokunarak kişilere atacağınız süper like özelliği 1, 6 ve 12 aylık olmak üzere farklı paketler halinde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda her gün 5 ücretsiz süper like’a sahip olabiliyorsunuz.  

Tinder Nedir?

Sağ altta göreceğiniz mor şimşek simgesi ise Tinder’da daha çok eşleşme yakalamak için 30 dakika boyunca bölgendeki en popüler profillerden biri olmanızı sağlayan Boost özelliğini taşıyor. Yine bu da Tinder’ ın ücretli özellikleri arasında yer alıyor ve 1, 5, 10 Boost’a kadar farklı fiyatlarla ücretlendiriliyor.  

Tinder uygulamasını aktif bir şekilde kullanmak isteyenlerin ücretli özelliklerini de kullanmasını tavsiye ederiz. Fakat daha minimum olarak kullanmak isteyenlerin bu özellikleri satın almasına gerek olmadığını da söyleyebiliriz. Çünkü; amaç yalnızca eşleşmek ve mesajlaşmak ise ücretsiz de kullanılabilir. Diğer yandan uygulamaya giriş yaparken e-posta bilginizi girmenize rağmen mail adresiniz üzerinden hiçbir doğrulama istemiyor. Yalnızca telefonunuza gelen kod aracılığıyla ve selfieleriniz ile kimliğiniz doğrulanıyor. Kimlik doğrulama noktasında yeterli olsa da gerçek e-posta adresinizi girmemeyi tercih edebilirsiniz. Tinder Gold satın alarak seni kimlerin beğendiğini görebilir, beğenilenleri yükseltebilir, en seçkin profilleri beğenebilir, kaydırabilir, reklamları kapatabilir, sınırsız geri alma ve beğenme özelliğini açabilirsiniz. Bu paket üç ayrı ücretlendirme ile karşınıza çıkıyor ve kredi kartınızla alabiliyorsunuz. Ayrıca yine abonelik ücreti ödeyerek Plus paketini de alabilirsiniz. Son olarak Tinder, özellikle milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama olması nedeniyle kullanıcıların uygulamaya ekledikleri fotoğrafları da denetleyebilmelidir.

Tinder uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir: 

Twitter, Kullanıcıya Özel ‘Komik Tweetler’ Gündemi Oluşturmaya Başlayacak

Instagram Lite Uygulaması Kullanıma Sunuldu!

Zoom, Yılbaşında 40 Dakika Süre Sınırlamasını Kaldıracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz