Twitter Komik Tweetler

Twitter, kullanıcıların eğlenceli ve viral hale gelen tweet’leri daha kolay görebilmelerini sağlamak amacıyla kişiselleştirilmiş ‘Komik Tweetler’ gündemi oluşturmaya başlayacağını duyurdu. ‘Komik Tweetler’ başlığı altındaki önerilerin, makine öğrenimi yoluyla belirleneceği ve kullanıcıların beğeni ve paylaşımlarını baz alacağı ifade edildi. 

Twitter, kullanıcıların eğlenceli ve viral hale gelen tweet’leri daha kolay görebilmelerini sağlamak amacıyla kişiselleştirilmiş ‘Komik Tweetler gündemi oluşturmaya başlayacağını duyurdu. Her bir kullanıcıya özel olarak hazırlanacak başlığın, o kullanıcının mizah anlayışına uyan tweet’leri yüzeye çıkarmayı hedefleyeceği ifade edildi. Güncellemenin, Twitter’ın ‘Topics’ özelliğinin bir parçası olduğu belirtildi. Bununla birlikte, özellik kapsamında ‘Komik Tweetler’ ve ‘Viral Tweetler’ kategorilerinin oluşturulacağı dile getirildi.

Diğer yandan; ‘Topics’ bölümündeki başlıklar, eskiden o kategorilere uyum sağlayan tweet’ler arasından rastgele bir seçim yapıyor ve bu seçimleri yüzeye çıkarıyordu. Twitter; yeni özellik sayesinde platformun, artık kullanıcıların beğenileri ve paylaşımlarına göre komik bulabilecekleri tweet’leri belirleyeceğine işaret etti. Sosyal medya devinin ürün müdürü Isabella Turchetta ise konuya ilişkin açıklamasında; ‘Komik Tweetler’ başlığı altındaki yeni önerilerin, makine öğrenimi yoluyla belirleneceğini dile getirdi. Açıklamada söz konusu makine öğrenimi modelinin, insanların neyi komik bulabileceğini daha iyi bir şekilde anlayabilmek için kullanılan emojileri baz alacağı ve böylece incelikli duyguları da anlayabileceğinin de altı çizildi.  

Daha önce Twitter tarafından yapılan öneriler, daha genel bir nitelik taşıyordu

Twittter Öneriler

Daha önce Twitter tarafından yapılan öneriler, hangi hesapların veya başlıkların takip edilebileceğini baz alıyordu ve daha genel bir nitelik taşıyordu. Yeni önerilerin ise daha kişiselleştirilmiş ve yapılan paylaşımların niteliğini baz alan bir deneyim sunacağı ifade edildi. Şirket, daha önce de bünyesindeki viral hale gelen içeriklerini ön plana çıkarmaya yönelik hamleler yapmıştı. Sosyal medya devi, kısa bir süre önce platformdaki tweet’lerin doğrudan Snapchat ve Instagram hikayelerinde paylaşılabilmesini mümkün kılan bir özelliği de kullanıma sunmuştu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Standart ‘Retweet’ Seçeneğini Geri Getirdi 

Twitter, Periscope Uygulamasını Kapatacağını Açıkladı

Twitter, Instagram ve Snapchat Hikayelerinde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz