migros-sanal-engelsiz-teknosafari

Engelsiz Migros mottosu ile online alışverişte engelleri kaldıran Migros, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için önemli bir çalışmayı duyurdu. Migros, Migros Sanal Market, Migros Hemen ve Migros web sitesinde görme engellilerin rahatlıkla alışveriş yapabileceği bir iş birliğine imza attı.

Migros, 2017 yılında başlattığı Engelsiz Mağaza ve daha sonrasında Migros Sanal Market mobil uygulamasında görme engelli müşterilerin kullandığı ekran okuyucu programlar ile uyumlu hale getirdiği çalışmalarını bir üst seviyeye taşıyor. Görme engellilerin en temel ihtiyaçlarını online kanallarından karşılamak üzere yola çıkan Migros, görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiren girişim BlindLook ile önemli bir iş birliği yaptı.

Türkiye’de bulunan 1 milyondan fazla görme engelli bireyin hayatını kolaylaştıracak uygulama, Migros Sanal Market, Migros Hemen uygulamaları ve web sitesinde kullanılacak sesli simülasyon teknolojisi geliştirildi. Sesli simülasyon ile tüm içerik, görme engelli bireylere sesli olarak anlatılıyor. Ayrıca hangi işlem için ne yapılması gerektiği de yine kullanıcılara anlatılıyor.

migros-gorme-engelli-teknosafari

Migros Ticaret A.Ş. E-Ticaret İş Birimi Yönetici Direktörü Orçun Onat, “Migros Sanal Market’i 81 ile, hızlı teslimat modelimiz Migros Hemen’i ise 47 ile yaygınlaştırdık.  81 ile ulaşmakla kalmıyoruz, ilçelerde yaşayan müşterilerimiz de online hizmetimizden faydalanabilsinler diye her geçen gün ilçe sayımızı arttırıyoruz. E-ticaret tarafında da hedefimiz, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinlemek ve hayatlarını daha da kolaylaştıracak çözümler bulmak. BlindLook ile yaptığımız bu iş birliği sayesinde artık görme engelli kullanıcılarımız için market alışverişi yapmak çok kolay olacak. İstedikleri ürünleri ve markaları rahatça arayabilecek, istedikleri gibi ürün ve fiyat karşılaştırması yapabilecek ve zahmetsizce ihtiyaç duydukları ürünleri kapılarına kadar sipariş verebilecekler. Online platformlarda engelleri kaldıran ilk marka olduğumuz için mutluyuz” dedi.

İlginizi Çekebilir:

Hepsiburada Efsane Kasım istatistikleri paylaşıldı

Aralık ayında ColorOS 12 alacak Oppo modelleri paylaşıldı

Help Steps uygulaması, 175 milyar adım ile 6.5 ton mama bağışladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz