Twitter Retweet Geri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce ‘Retweet’ seçeneğini tamamen ‘Tweeti Alıntıla’ seçeneğiyle değiştiren Twitter, standart ‘Retweet’ özelliğini geri getirdiğini duyurdu. Kullanıcıların; güncel olarak ‘Retweet’ butonuna tıkladıklarında ‘Retweetle’, ‘Tweeti Alıntıla’ ve ‘Bir Fleet içinde paylaş’ seçeneklerinden birini tercih edebildikleri ifade edildi.  

Retweet’ seçeneğini tamamen ‘Tweeti Alıntıla’ seçeneğiyle değiştiren Twitter, standart Retweet özelliğini geri getirdiğini duyurdu. Sosyal medya devi, kısa bir süre önce kullanıcılarını tweet’leri yalnızca paylaşmak yerine alıntılayarak ve yorum yaparak paylaşmaya teşvik etmeye başlamıştı. Söz konusu değişiklik, ilk kez 2020 ABD Başkanlık Seçimleri’ne hazırlık çalışmalarının bir parçası olarak Ekim ayında yapılmıştı. Şirket; konuya ilişkin açıklamasında, bu değişimin insanlara paylaştıkları gönderiler konusunda daha düşünceli olmayı hatırlatacağına işaret etmişti.  

Fakat yapılan hamle, Twitter’ın umut ettiği sonuçları doğurmadı. Sosyal medya devi, tweet alıntılama oranlarında artış yaşanmış olsa da alıntıların yüzde 45’inin, tek kelimelik tasdikleme ifadelerinden oluştuğunu; yüzde 70’inin ise 25 karakterden daha kısa olduğunu ifade etti. Bununla birlikte; tweet alıntılama oranındaki artışın, hem ‘retweet’ etme hem de tweet alıntılama aracılığıyla yapılan paylaşımlardaki toplam yüzde 20’lik düşüşle dengelendiği belirtildi. Sosyal medya devi ayrıca, söz konusu değişikliğin birçok kullanıcı için kafa karıştırıcı olduğunu dile getirdi. Kullanıcıların birçoğunun, standart ‘retweet’ seçeneğinin hala var olduğunun farkına varmadığının da altı çizildi. 

Güncel olarak Twitter üzerinden klasik ‘Retweet’ butonuna tıklandığında 3 seçenek ile karşılaşılıyor 

Twitter Klasik Retweet

Diğer yandan; Twitter, kullanıcılara makaleleri ‘tweet’ olarak paylaşmadan önce okumalarını hatırlatan özelliğinde olduğu gibi bu konuda da paylaşılan içerikler hakkında daha düşünceli davranmaya teşvik etmeye odaklanacağını ifade ediyor. Şirket, bu konudaki çalışmalarının devam edeceğini dile getiriyor. Kullanıcılar; güncel olarak Twitter üzerinden klasik ‘Retweet’ butonuna tıkladıklarında ‘Retweetle’, ‘Tweeti Alıntıla’ ve ‘Bir Fleet içinde paylaş’ olmak üzere toplamda 3 farklı seçenek ile karşılaşıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Periscope Uygulamasını Kapatacağını Açıkladı

Twitter, Ekran Paylaşımı Yapılan Video Uygulaması Squad’ı Satın Aldı

Twitter, Instagram ve Snapchat Hikayelerinde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz