Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların arkadaşlarıyla görüntülü sohbet ve ekran paylaşımı yapmasına olanak tanıyan Squad isimli uygulamayı satın aldığını duyurdu. 

ABD merkezli sosyal medya paylaşım ağı Twitter yaptığı bir duyuruda, şirketin bünyesine görüntülü sohbet yapılabilen ve kullanıcıların ekranlarını paylaşmalarına olanak tanıyan Squad uygulamasının eklediği duyuruldu. Ayrıca Squad ekibinin Twitter’ın tasarım, mühendislik ve ürün ekiplerine katılacağı açıklandı. Uygulama 12 Aralık Cumartesi günü de kapanacak.

Squad Twitter ‘da insanların etkileşiminde farklılık sağlayacak

Twitter’ın ürün başkan yardımcısı Ilya Brown da resmi Twitter hesabından söz konusu satın almayla alakalı bir açıklama yaptı. Brown, Squad’ın Twitter’a “insanların etkileşimde bulunmaları, kendilerini ifade etmeleri ve genel sohbete katılmaları için yeni yollar getirmesine” yardımcı olacağını belirtti. Brown açıklamasını: “Squad ekibi, insanların etkileşimli sesli ve görüntülü konuşmalara nasıl katıldıklarına dair derin bir anlayış getiriyor ve insanlara hizmette sohbetler başlatmaları ve bunlara katılmaları için yeni ve yaratıcı araçlar getirme çalışmalarımızı hızlandıracak” şeklinde sürdürdü. 

Squad Uygulaması’ndan bir ekran görüntüsü

Twitter, anlaşılan o ki bünyesine eklediği özelliklerle kullanıcıların standart tweet’lerle bağlantı kurmasının ötesinde daha farklı yollar getirmek için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Şirket bu bağlamda geçen aylarda Fleets isimli, 24 saat sonra kendiliğinden kaybolan “Hikayeler” benzeri bir özelliğini yayınlamıştı. Fleets özelliğinin yayınlandığı kasım ayında ayrıca Twitter’ın “sesli sohbet odaları” özelliği üzerinde çalışmalara başladığı belli olmuştu. 

Twitter’ın ilerleyen dönemlerde kullanıcılarının platformda daha farklı iletişim kurabilecekleri özellikler üzerine çalışmaya devam edeceğini belirtebiliriz. Platformun yapısı gereği yazılı metinlerin daha çok yer aldığı Twitter, bu özelliklerle daha çok sesli ve görsel iletişimin de kurulduğu bir yere de evrilebilir. 

Küresel olarak da zorlu süreçlerden geçtiğimiz bu dönemlerde de alışkanlıklarımızın da değiştiği göz önüne alındığında ve görüntülü görüşmelerin daha sık tercih edilmeye başlanması da Twitter için önemli bir etken olabilir. 

Twitter’ın sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan aynı zamanda kullanıcıların ekran paylaşımı yapmasını sağlayan Squad uygulamasını satın almasının ardından, Squad’ın internet sitesinden uygulamanın 12 Aralık Cumartesi günü kapatılacağı bilgisi paylaşıldı. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Instagram ve Snapchat Hikayelerinde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Getiriyor

Twitter Fleets Nedir? Twitter Fleets Nasıl Kullanılır? 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz