Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk’ın yaptığı son açıklamalarla 12 milyar dolar borcu olduğunu öğrendiğimiz Twitter’ın, bunu telafi etmek için altın onay tikinin fiyatını aylık 1000 dolara yükselteceği iddia edildi.

Yaklaşık birkaç ay önce Twitter Blue özeliği hayatımıza girmişti. Bu abonelik sayesinde belli bir miktar ücret ödeyen herkes, kullanıcı adlarının yanında beliren mavi onay tikini satın alabiliyor.

İşletmeler ve şirketler ise mavi tikten farklı olarak hesap isminin yanında bulunan altın renginde bir onay tikine sahip oluyorlar. Şimdi ortaya atılan bir iddiaya göre Twitter, işletmelerin aldığı bu onay tikinin fiyatını oldukça artırmak istiyor.

Altın Onay Tikinin Ücreti Aylık 1000 Dolar Olabilir

İşletmeler şu an Twitter Blue özelliklerinden yararlanabilmek için ayda 8 dolar’lık bir ücret ödüyorlar. Bu sayede otomatik olarak işletme oldukları onaylanıp altın onay tikine sahip oluyorlar. Ortaya atılan söylentiler doğru ise işletmeler bundan sonra aylık 1000 dolar ödemeye başlayacaklar.

İşletmelerden Aylık Ekstra 50 Dolar Daha Alabilir

Ortaya atılan iddialara göre 1000 dolar ödemek istemeyen şirketler altın onay tikini kaybederek herkesin 8 dolar vererek alabileceği mavi onay tikine indirgenecekler. Tüm bunların yanı sıra Twitter, işletmeye bağlı her hesaba rozet eklemek için aylık 50 dolar ekstra ücret eklemeyi de düşünüyor.

Bu bilginin henüz resmi olarak Twitter tarafından doğrulanmadığını sadece bir iddia olduğunu da tekrardan ifade edelim. Ancak şu var ki, Elon Musk’ın son açıklamaları ve şirketin 12,5 milyar dolarlık borcu göz önüne alındığında bu iddia biraz daha anlam kazanıyor ancak her işletmeden 1.000 dolar almak da pek akıl kârı gibi gözükmüyor.

Twitter’ın yeniliklerinden biri de mavi onay tiki olarak karşımıza çıkıyor. Yeni gelişmeyle ortaya atılan iddia ise işletmelere verilen altın renkteki onay tikinin ücretiyle ilgiliydi. Twitter’ın söz konusu borçlarını da düşündüğümüzde işletmelerden altın tik için 1000 dolar ücret istemesi pek de uzak gözükmüyor. Resmi bir açıklama yapılmadığı için tabii ki net olarak konuşamıyoruz. Sizin bu konuda hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce iddia edilen söz konusu bu rakam gerçeklik taşıyor olabilir mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz