Çin merkezli teknoloji üreticisi vivo, ağustos ayında resmi olarak Türkiye’de yerli üretim yapmaya başlamıştı. Şirket, şimdi ise Türkiye’de ürettiği vivo Y53s akıllı telefon modelinin ekim ayında satışa çıkacağını açıkladı. 

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye’de üretilen modellerine yenilerine eklemeye devam ediyor. Y11s ve Y20 modellerinin ardından “Yerli Üretim” logosuyla üretilen modeli Y53s’i ekim ayı itibariyle satışa sunuyor. 

vivo Y53s, 6.58 inç ekran boyutuna ve FHD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. 5000 mAh super büyük pil ve yapay zeka tabanlı güç tasarrufu teknolojisi ile Y53s, tam şarj kapasitesiyle 14,3 saate kadar online HD video izleme veya 7,05 saat oyun oynama imkanı sağlıyor.

64 MP süper yüksek çözünürlük ana arka kamerası, kusursuz netlik sağlarken, arka kamerada yer alan Süper Gece Modu ile karanlıkta bile muhteşem gece çekim imkanı sunuyor. En dikkat çeken özelliği ise; 8 GB RAM + 4 GB Genişletilmiş RAM. 8 GB’lık Y53s’in gizli bir bellek avantajı bulunuyor. Boşta kalan ROM alanının 4 GB’a kadar olan kısmını, uygulamalar arası geçişi daha da akıcı hale getirmek için genişletilmiş RAM olarak kullanabiliyor. Tüm favori uygulamalarınızı indirin ve hepsini gönül rahatlığıyla herhangi bir gecikme olmadan çalıştırın. 

vivo’dan 20 milyon dolarlık yatırım

Ağustos ayının başında toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 12.000 metrekarelik vivo Türkiye fabrikasında, maksimum üretim kapasitesi ise yıllık 5 milyon adet olarak hedefleniyor. Yeni üssün üretim kapasitesi, yerel pazarın tüketici tabanını kapsayacak şekilde karşılık geliyor.  Aynı zamanda vivo, bu yatırımı ile yapısal donanım dizaynı, elektronik, yazılım testi ve kalite kontrol gibi alanlarda 3 yıl içerisinde yerel olarak 2000’den fazla kişiye iş imkanı sağlamayı planlıyor. Tesis, aynı zamanda yerel ekonominin geliştirilmesine ve yerel istihdamın güçlendirilmesine önemli katkılar sağlıyor.

Türkiye (Kocaeli) ve Pakistan’da (Faisalabad) yeni açılan tesislere ek olarak, vivo’nun üretim ağı, Çin (Dongguan, Chongqing), Hindistan (Büyük Noida), Bangladeş (Dakka) ve Endonezya’daki (Tangerang) üretim üslerini içermektedir. vivo globaldeki bütün üretim ağı ile yılda yaklaşık 200 milyon adet üretim kapasitesine sahip. vivo’nun üretimdeki ilerici gelişmeleri, şirketin küresel ölçekte büyümeye devam etmesini sağlarken aynı zamanda 400 milyondan fazla kullanıcıya gelişmiş ve yüksek kaliteli akıllı telefon teknolojisine daha kolay erişim sağıyor.

İlginizi Çekebilir:

vivo, Yeni V21 Serisini Türkiye’de Satışa Çıkardı: 44 MP OIS Ön Kamera!

Vivo’dan da Atak Geldi: 3 Yıl Boyunca Büyük Android Güncellemesi Sözü

Vivo V21 kamera testi: Farklı ışıklarda video ve fotoğraf performansını test ettik!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz