WarnerMedia Discovery Birleşeceklerini Açıkladı

WarnerMedia ve Discovery, kısa bir süre önce bağımsız bir ortak şirket çatısı altında birleşeceklerini açıkladı. İki şirketin, söz konusu birleşme sonrası Netflix ve Disney+’a rakip bir dijital yayın platformu kuracağı ifade edildi.  

WarnerMedia ve Discovery, kısa bir süre önce bağımsız bir ortak şirket çatısı altında birleşeceklerini açıkladı. İki şirketin, söz konusu birleşme sonrası Netflix ve Disney+’a rakip bir dijital yayın platformu kuracağı ifade edildi. Oluşturulan yeni dijital yayın platformunun; geniş kitleler tarafından ilgiyle takip edilen HBO, CNN, Cartoon Network, TBS, TNT, Warner Bros., DC, HGTV, Animal Planet, Food Network ve TLC gibi medya platformları ve kanalları tek bir çatı altında toplayacağının da altı çizildi.  

Diğer yandan; WarnerMedia’nın, halihazırda ‘HBO Max’ isimli bir dijital yayın platformu bulunuyordu. Discovery ise ‘Discovery+’ üzerinden dijital kanallardaki kullanıcılarına hizmet veriyordu. Konuya ilişkin ilk açıklama, WarnerMedia’nın çatı şirketi AT&T’nin resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. AT&T, açıklamasında WarnerMedia ile dünyanın önde gelen medya şirketlerinden biri olan Discovery’nin birleşeceğine ve bağımsız bir medya şirketi kuracağına işaret etti.  

AT&T ve Discovery yönetim kurulları, birleşmeyi onayladı

AT&T Discovery

Aktarılan diğer detaylara göre; AT&T ve Discovery yönetim kurulları, birleşmeyi onayladı. Fakat yapılan anlaşmayı, yasalar gereği rekabet düzenleyici otoritelerin de onaylaması gerektiği ve güncel olarak bu kuruluşlardan onay beklendiği kaydedildi. Kurulacak bağımsız şirketin yüzde 70 hissesinin, AT&T’ye ait olacağı dile getirildi. Discovery’nin ise şirket hisselerinden yüzde 29’luk bir pay alacağı ifade edildi. AT&T’nin; nakit, borçlanma ve borç alıkoyma gibi konularda 43 milyar dolarlık bir şirket hacmine sahip olacağının da altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon, ‘MGM’ İsimli Film Stüdyosunu Almak İçin Görüşmeler Yürütüyor 

HBO Max, Haziran Ayında ABD Dışındaki Küresel Pazara Açılmaya Başlayacağını Açıkladı 

‘Wonder Woman 1984’, HBO Max’ın İlk 4K Filmi Olacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz