HBO Max Küresel

ABD merkezli medya devi ‘WarnerMedia’nın dijital yayın platformu HBO Max, bu yılın Haziran ayında ABD dışındaki küresel pazara kademeli olarak açılmaya başlayacağını açıkladı. Platformun, söz konusu tarihten itibaren Latin Amerika ve Karayipler’de bulunan 39 ülkede daha hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.  

ABD merkezli medya devi ‘WarnerMedia’nın dijital yayın platformu HBO Max, bu yılın Haziran ayında ABD dışındaki küresel pazara da kademeli olarak açılmaya başlayacağını duyurdu. Platformun, Haziran’dan itibaren Latin Amerika ve Karayipler’de bulunan 39 ülkede daha hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi. HBO Max Uluslararası Başkanı Johannes Larcher, konuya ilişkin açıklamasında “WarnerMedia’nın doğrudan tüketiciye yönelik hizmetini ABD dışındaki ve dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere ulaştırmanın ilk adımı olan Latin Amerika ve Karayipler’de piyasaya sürülme aşamasını duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Platformun seçili 39 ülkede daha hizmet vermeye başlamasının ardından; bu ülkelerdeki HBO Max izleyicilerinin artık HBO, DC ve WarnerBros içeriklerini abonelik sistemi ile izlemeye başlayabileceğinin de altı çizildi. Çocuklara özel içeriklerin de yer aldığı platformda, belirli ülkeler özelindeki yerel içeriklerin de yayınlanacağı dile getirildi. Şirket ayrıca; 2021 yılı sonunda İskandinav ülkeleri, İspanya, Orta Avrupa ve Portekiz’de HBO markası adı altında faaliyet gösteren platformların, HBO Max olarak hizmet vermeye devam edeceğine işaret etti.  

HBO Max, ‘Wonder Woman 1984’ ile bünyesine 4K içerik desteği eklemişti 

HBO Max 4K Desteği

Diğer yandan; HBO Max, 2020 yılı içerisinde ABD ağında yayın hayatına başlamıştı. Fakat platform, Netflix ve Amazon Prime Video gibi rakiplerinde olduğu şekilde küresel pazarda izleyici beğenisine sunulmuyordu. Yalnızca ABD ve belirli ABD bölgelerinde kullanılabilen platformdaki içerikler, ABD dışındaki kullanıcılar tarafından izlenemiyordu. HBO Max ayrıca, kısa bir süre önce bünyesine 4K içerik izleme desteği de eklemişti. Bu kapsamda; platformun ilk 4K filmi olan ‘Wonder Woman 1984’e, ‘UHD’ izleme seçeneği eklenmişti. ‘Android’ cihazlar ve Apple TV’de ‘HDR’ desteği de bulunan platform, 2021 yılı sonuna kadar daha fazla sayıda 4K içerik yayınlayacağını ifade etmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Wonder Woman 1984’, HBO Max’ın İlk 4K Filmi Olacak 

HBO’nun Yeni Online Yayın Platformu HBO Max, iOS, Android ve Diğer Platformlar İçin Yayınladı

J.J. Abrams, HBO Max için “Justice Leauge Dark” serisinin yapımcılığını üstlenecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz