Xiaomi’nin alt markası olan Redmi; fiyat, performans cihazları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir marka. Redmi yeni giriş sınıfı Redmi 8A Dual’i tanıttı.  

Tasarımı ve fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken uzak doğulu telefon üreticilerinin başında gelen Xiaomi’nin alt markası Redmi yeni giriş seviyesi cep telefonunu tanıttı. Yeni modelin dışında Xiaomi Global Genel Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain’in atmış olduğu bir Tweet ise daha çok konuşuldu. Birkaç gün önce attığı Tweet’te Jain 11 Şubat günü güçlü bir cep telefonu tanıtacaklarını söylemişti ama tanıtılan Redmi 8A Dual için giriş seviyesi dememiz çok daha doğru olur. 

Redmi 8A Dual’in 6.22 inçlik HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Ekran koruması noktasında ise Gorilla Glass 5 kullanıyor. Çentikli bir ekran formuna sahip olan Redmi 8A Dual, çentiğinde MP’lik bir ön kamera bulunduruyor. Arka tarafında ise 13 MP’lik ana kamera ve MP’lik derinlik algılayıcı sensör bulunuyor. Redmi’ninAura XGrip olarak isimlendirdiği pürüzlü bir arka yüzeyle gelen cep telefonunun aynı zamanda “P2i” ismi verilen bir kaplama ile suya karşı dayanıklılığı bulunuyor. 

Redmi 8A Dual Giriş seviyesi bir performansa sahip olan Snapdragon 439 işlemcisini kullanan Redmi 8A Dual’in 2 ve 3 GB bellek seçenekleri mevcut. Depolama noktasında ise hafızası 32 GB ve 512 GBa kadar microSD kart desteğine sahip. 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip olan Redmi 8A Dual’in 18W’lık hızlı şarj özelliğine bulunuyor. 

Redmi 8A Dual’in fiyatı ne kadar? 

Redmi 8A Dual giriş seviyesi özelliklerinin yanında düşük fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 18 şubat itibariyle Hindistan pazarında satışa çıkacak olan Redmi 8A Dual’in 2 GB belleği olan versiyonu 90 dolar (544 Türk lirası) 3 GB belleği olan versiyonun ise fiyatı 97 dolar (586 Türk lirası) olarak belirlendi. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı daha bilinmiyor. 

Xiaomi Mi 6 Pro görüntülendi

Xiaomi, Corona Virüs yüzünden yeni telefonlarını internet üzerinden tanıtabilir