Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Orb Farm ve SandSpiel, tarayıcınız üzerinden sanal akvaryum oluşturmanızı sağlayan ve keyfinize göre dizayn edebileceğiniz rahatlatıcı bir oyun.

2020’de dünyamız daha da küçük hale geldi. Küçük mekanlar daha önemli ve tatmin edici bir noktaya ulaştı. Örneğin balkonda minik bir bahçe ya da şık dizayn edilmiş bir mutfak gibi. Orb Farm ve SandSpiel, web tarayıcınız üzerinden cam akvaryum içinde size küçük bir dünya sunarak, tüm gün yapacağınız en rahatlatıcı aktivitelerden biri olabilir.

Orb Farm Sanal Akvaryum Nedir? Nasıl Oynanır?

Orb Farm kendi kendini sürdürebilen kavanozlu ekosisteme adanmış, “Life in Jars?” Youtube kanalı içerikleri gibi çim, balık ve su algleriyle doldurmanız gereken basit bir pikselli ekosistem. Simülasyon halinde günler ve gecelerden oluşan; küçük hayvanlarınızın çimleri yediği, dalgaların karaya vurduğu bu sanal akvaryumda, tarayıcınız açık olduğu sürece içerideki canlılar yaşıyorlar. Ancak oksijen seviyesini dengede tutmayı unutmayın!

Orb Farm‘ın en iyi özelliklerinden biri de basit bir sanattır. Çim ve taş oluşumlarını hassas bir şekilde çizmek yerine akvaryum altında piksel şeklinde oluşturuyorsunuz. Bu pikseller sayesinde yosun lekeleri ve kayalar arasından güneş ışığı oyuna farklı bir hava katıyor. Balıklar sürekli dans ediyor, su algleri gündüzün çoğu bölümünde uyuyor ve geceleri dolandığındaysa arkalarında mavi izler bırakıyorlar.

SandSpiel Sanal Akvaryum Nedir? Nasıl Oynanır?

Tasarımcısı Max Bittker Orb Farm‘dan önce çok sakin bir oyun olan SandSpiel‘i çıkarmıştı. SandSpiel daha çok size verilen akvaryumu tasarlamaya dayanıyor ve kum, alev, su, benzin, küçük pireler gibi birçok seçenekle değişik bir deneyim yaşatıyor. Orb Farm bu oyunun daha açık bir şekilde yapılmış bir yinelemesi gibi hissettiriyor.

Teknik olarak hazırladığınız akvaryumun oksijeni saatte birkaç kez azalıyor ancak canlılarla dolu gerçek bir akvaryumun aksine Orb Farm sizi yargılamıyor. Sadece tıklatmak ve daha fazla yosun koymak zorundasınız.

Orb Farm için buraya tıklayınız…   |   SandSpiel için buraya tıklayınız…

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Alışveriş Platformu Facebook Shops’u Tanıttı

En İyi Mobil Aksiyon Oyunları Listesi – 2020

En İyi 10 Oyun Telefonu Mayıs 2020 (Liste)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz