Pazar, Kasım 29, 2020
Ana Sayfa Dijital Facebook, Alışveriş Platformu Facebook Shops'u Tanıttı

Facebook, Alışveriş Platformu Facebook Shops’u Tanıttı

Sosyal medya devi Facebook, müşteri ile satıcı arasındaki ilişkiyi online platforma taşıyan Facebook Shops ’u resmen tanıttı.

Sosyal medyanın hayatımızdaki rolünde büyük önem sahibi olan Facebook sayesinde insanların birbirleriyle iletişimi büyük ölçüde kolaylaştı. Aile, arkadaş ve sosyal ulaşılabilirlik bakımından yeni normalleri oluşturan Facebook, platforma yeni bir bir özellik ekleyerek alışverişi de platforma ekliyor.

Facebook, özellikle küçük işletme dostu olarak adlandırılan yeni platformla, kullanıcıların alışveriş deneyimini kolaylaştıracak. Şirket, fotoğraf paylaşıp “Satılık” ibaresi yerine de bu işlem için daha stabil bir platform geliştirdiğini de belirtti.

Facebook Shops resmen tanıtıldı

blank

Tüm dünyayı büyük ölçüde etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle, özellikle küçük işletmeler zor durumda kaldı. Bu durumun önüne geçmek isteyen Facebook, bu dönemde hizmet veremeyen küçük işletmeler için yeni bir çözüm buldu. Çevrimiçi satışa yardımcı olmak amacıyla Facebook’a eklenecek olan platform, müşterilere ulaşmakta sıkıntı yaşayan işletmelere yardımcı olacak.

Çevrimiçi alışveriş platformu sadece Facebook’a değil, Instagram’a da eklenecek. Gayet kolay bir kullanımı olan platformda kullanıcılar ücretsiz ve basit bir şekilde profil oluşturacak. İşletmeler, istedikleri ürünlerin kataloglarını düzenleyebilecek veya öne çıkarmak istedikleri ürünleri de gösterebilecekler.

Kişiselleştirmenin mümkün olduğu bu platformda, kapak resmi ve vurgu renklerini bile değiştirilebilecek. Facebook, satılan ürünün boyut ve bütçesini önemsemeksizin her satıcının yeni platformu kullanabileceğini belirtti. Söz konusu platform hem işletmelere hem de müşterilere iletişim konusunda oldukça yardımcı olabilir.

Kullanıcılar, Facebook veya Instagram üzerinden işletmelerin profillerinden erişebilecek. Bunun yanı sıra hikaye ve reklamlarla da ürünleri keşfedilebilecek olan müşteriler, istedikleri ürünleri kaydedebilecek ve en önemlisi uygulama üzerinden sipariş verebilecek. Platform içi satın alma şu an için sadece ABD’de geçerli olsa da zaman içerisinde diğer bölgelere de söz konusu özelliğin ekleneceği düşünülüyor.

Kullanıcılar Facebook ve Instagram üzerinden platform sayesinde, işletmelerle iletişime geçip merak ettiklerini sorabilecek. Bunun dışında ürün hakkındaki yorumlara da erişim sağlayıp gerekli geri dönüşlere sahip olabilecek.

Instagram Shop, çevrimiçi alışverişte gözde olacak

blank

Instagram Shop da bu yaz ABD başta olmak üzere dünya genelinde yayılacak bir platform. Kullanıcılar Keşfet bölümünde kategorize edilmiş sınıfları filtreleyebilecekler. Tek bir tuşla Instagram Shop bölümüne erişebilecek kullanıcılar, güzellik, ev, tekstil gibi kategorilere de menü çubuğundan ulaşabilecekler.

İçerik üreticileri ve markalar için oldukça önemli olacak olan bu yapı, ayrıca kullanıcılara canlı yayın yaparken de satış yapma imkanı tanıyacak. Platform üzerinden satış yapmak isteyenler ürünlerini, fotoğraf ve videolara etiketleyebilecek. Ürünleri satın almak isteyenler de tek bir tıkla kolayca erişim sağlayabilecek. 

Facebook ve Instagram’daki işletmelere büyük kolaylık sağlayacak olan yeni platform şu an için deneme aşamasında. Facebook ve Instagram Shops’un kısa süre içerisinde geniş bir kullanıcı kitlesine sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Facebook Giphy Sitesini Satın Alıyor

Instagram Hikayeler’e Challenge Etiketi ile Stay Home Efekti eklendi!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’ne, 2021 Yılında Yüzde 9.11 Zam Geliyor! 

‘Hazine ve Maliye Bakanlığı’, kısa bir süre önce hazırladığı ‘Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ni Resmi Gazete’de yayınladı. Yayınlanan tebliğ ile birlikte, araç sahipleri için 2021 yılında ‘Motorlu...

‘Black Friday’ Döneminde Siber Saldırılar 3 Kat Arttı 

E-ticaretin önemli oranda yoğunlaştığı ‘Black Friday’ döneminde, siber saldırılar 3 kat artış gösterdi. E-ticaret siteleri için siber güvenlik alanında faaliyet gösteren ‘FinTech’ girişimi PCI Checklist Kurucu Ortağı ve Genel...

Hafif ve Zarif, Peki Ya Performansı? Oppo A73 İnceleme 

Hızla yükselen döviz kurları, uygun fiyatlı ve performanslı akıllı telefon modellerine yönelik talebi artırıyor. Tasarımda zarafet arayışında olan kullanıcılar, sıklıkla beğendikleri telefonda performans elde edemediğinden şikayet ediyor....

Spotify Çalma Listelerinde, ‘Hikayeler’ Özelliği Görüldü 

Spotify tarafından oluşturulan 3 adet çalma listesinde, ‘Hikayeler’ özelliği görüldü. Dijital müzik platformu, konuya ilişkin açıklamasında 2020 yılı başında bir kez daha görülen özelliği test ediyor...

Huawei, ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Huawei, 2021 yılında piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinin kameralarında ‘Sıvı Lens’ teknolojisi kullanmaya hazırlanıyor. Söz konusu teknolojinin, görüntü sabitleme ve odak sürelerini yalnızca birkaç milisaniyeye...