WhatsApp Uyarı Mesajı

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, güncellenen gizlilik koşullarıyla ilgili gelecek haftalarda kullanıcılara yeni bir ‘Uyarı Mesajı’ göndermeye başlayacağını açıkladı. Gönderilen ‘Uyarı Mesajı’nın; kullanıcılara, Mayıs ayında yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik politikası ile ilgili daha detaylı bilgi aktarımı yapacağı ifade edildi.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa bir süre önce gizlilik koşulları ve platform politikasını güncelleyeceğini açıkladı. Bu kapsamda; WhatsApp kullanıcı verilerinin, 8 Şubat’tan itibaren çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılacağı ifade edildi. Şirket, daha sonra kullanıcılara konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim gönderdi. Söz konusu bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni gizlilik koşullarını onaylamayan kullanıcıların, 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp kullanamayacağı belirtildi. Yaşanan gelişme sonrası şirket, hızlıca eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Birçok kullanıcı, WhatsApp’a alternatif platform arayışında Telegram ve Signal’a yöneldi. Bunun üzerine WhatsApp, yeni koşullarla ilgili son tarihi Mayıs ayına ertelediğini ve bu süreçte daha şeffaf bir bilgilendirme politikası izleyeceğini duyurdu.  

Yaşanan gelişmelerin ardından WhatsApp, resmi internet sitesi üzerinden ‘Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi’ başlığıyla yeni bir açıklama yayınladı ve güncellenen gizlilik koşullarıyla ilgili gelecek haftalarda kullanıcılara yeni bir ‘Uyarı Mesajı’ göndermeye başlayacağını duyurdu. Gönderilen ‘Uyarı Mesajı’nın; kullanıcılara, Mayıs ayında yürürlüğe girecek olan yeni koşullarla ilgili daha detaylı bilgi aktarımında bulunacağı ifade edildi. Şirket ayrıca; mesaj aracılığıyla, koşulları kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’ı kullanamayacaklarının hatırlatılacağına da işaret etti. Popüler mesajlaşma platformunun, söz konusu hamle ile kullanıcıları ikna etmeye çalışacağı dile getirildi.  

WhatsApp, daha önce yeni gizlilik politikası ile ilgili durum mesajları yayınlamıştı 

WhatsApp Durum Mesajları

Diğer yandan; WhatsApp, daha önce yeni gizlilik politikası ile ilgili durum mesajları yayınlamıştı. Durum mesajlarında, Mayıs ayı itibarıyla platformda yaşanacak değişikliklere ilişkin bilgilendirme yapılmıştı. Gönderilecek uyarı mesajının da yayınlanan durum mesajlarını destekleyeceği ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Rekabet Kurumu, WhatsApp Hakkında Verdiği Kararı Açıkladı: Yeni Koşullar, Türkiye’deki Kullanıcılar İçin Durduruluyor!

WhatsApp’ın Yeni iOS Beta Sürümünde Çoklu Cihaz Desteği için “Çıkış Yap” Butonu Görüldü

WhatsApp, Yeni Gizlilik Politikası ile İlgili Bilgilendirme Yapmak İçin ‘Hikayeler’ Özelliğini Kullanmaya Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz