Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni iOS güncellemesinin beta sürümü yayınlandı. Şirketin “2.21.30.16” kodula yayınladığı yeni iOS beta sürümü kullanıcılara WhatsApp ’ın halihazırda üzerinde çalıştığı bilinen yeni nesil çoklu cihaz desteği için yeni bir özellik sunuyor. 

Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam eden WhatsApp, iOS ekosistemi için yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Şirket yeni yayınladığı günellemeyle iOS beta sürümü “2.21.30.16”ya yükseltildi. WhatsApp’ın yeni iOS beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte şirketin çalışmalarına devam ettiği bilinen ‘çoklu cihaz desteği’ özelliğinden bir fragman geldi diyebiliriz. Aslında WhatsApp kullanıcılarına halihazırda çoklu cihaz desteği özelliğini sunuyor. Dileyen kullanıcılar telefonu aracılığıyla uygulamaya Web ya da masaüstünden de erişebiliyor. Ancak şirketin geliştirmekte olduğu yeni özellik ise ana cihazın internet bağlantısı olması zorunluluğunu ortadan kaldıracak. 

WhatsApp kullanıcıları çevrimdışı bir şekilde çoklu cihaz desteğini sonlandırabilecek

WhatsApp’ın işte bu çoklu cihaz desteği özelliği şimdi uygulamanın yeni iOS sürümüyle ortaya çıktı. Söz konusu yükseltmeyle birlikte uygulamaya yeni nesil çoklu cihaz desteği ile alakalı bir buton eklendi. “Çıkış Yap” butonu olarak görülen bu buton kullanıcılara daha önce çoklu cihaz desteği kapsamında giriş yapılmış olan cihazdaki oturumu kapatacak. 

WABetaInfo ekibinin yayınladığı bilgiler uygulamaya eklenen yeni butonun nasıl kullanıcılacağını aktardı. Bu bağlamda, Hesap Ayarları menüsünden erişim sağlanan Çıkış Yap butonu, bir kullanıcının ana cihazından bağımsız olarak kullanacağı WhatsApp hesabını artık kullanmak istemediğinde, butona basınca söz konusu cihazlardan çıkış yapacak. Bu sayede kullanıcılar başka bir cihazda açık kalmış hesabına başka birinin erişme imkanını ortadan kaldırabilecek. 

Şirketin uzun süredir üzerinde çalıştığı bilinen yeni nesil çoklu cihaz desteği özelliği için yenilikler kendisini göstermeye başladı. Uzun süredir çalışmaya devam etse de şirket yeni özelliğini ne zaman kullanıcılarına sunacağını henüz açıklamadı. Gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Web ve Masaüstü Erişimi için Biyometrik Kimlik Doğrulaması Geliyor

WhatsApp Sohbet Geçmişi Telegram’a Nasıl Taşınır?

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz