WhatsApp geliştiricileri neredeyse tüm kullanıcıların merakla beklediği ‘karanlık mod’un Android beta sürümünü güncellediler. Son güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın beta sürümü 2.20.31’e yükselmiş oldu.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a, kullanıcıların uzun zamandır beklediği ‘karanlık mod’ özelliği geçen günlerde kısmen de olsa gelmişti. WhatsApp geliştiricileri karanlık modu Android beta sürümünde bir önceki güncellemeyle resmen yayınlaşmışlardı. 

WhatsApp’ın karanlık modu, şu an için normal Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Geliştiriciler, uygulamanın Android beta sürümünü bir kez daha güncelleyerek 2.20.31’e yükseltmiş oldu.

WhatsApp’ın Android platformundaki beta sürümüne gelen yeni güncelleme, kullanıcılara ”karanlık mod”un farklı renk seçeneklerle sunulacağını gösteriyor. WhatsApp, kapkara bir mod istemeyenler için koyu kırmızı, koyu mavi gibi 6 renk seçeneğini kullanıcılara sunucak. Söz konusu renk seçeneğini değiştirmek için kullanıcılar WhatsApp’ta Ayarlar>Sohbetler>Duvar Kağıdı>Düz Renk bölümünden renk ayarını gerçekleştirebilecekler. Elbette ki bu ayarları şu an için sadece WhatsApp’ın Android beta sürümünü kullanan kullanıcılar gerçekleştirebiliyor.

WhatsApp’a eklenmesi beklenen karanlık mod özelliği sadece daha iyi bir görselliğe sebep olmuyor. Özellikle OLED panele sahip kullanıcıların pil tasarrufu için de büyük bir önemi var. Herhangi bir uygulamanın karanlık modu kullanıcıların telefonlarının daha az pil tüketmesine olanak sağlıyor. 

Geliştiricilerinin WhatsApp Android beta sürümüne getirdikleri yeni güncelleme karanlık mod haricinde birkaç ufak sorun düzeltmesi de içeriyor.

iOS ve normal Android kullanıcılarının henüz erişemediği ‘’WhatsApp karanlık modu’’n test aşamasının tamamlanmasının ardından tüm platformlarda etkinleştirilmesi bekleniyor.

Mark Zuckerberg, WhatsApp’tan nasıl para kazanacaklarını açıkladı