WhatsApp Masaüstü Görüntülü Konuşma
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp, ‘Windows’ ve ‘macOS’ işletim sistemleri için geliştirdiği masaüstü sürümüne sesli ve görüntülü arama özelliği geldiğini duyurdu. Kullanıcıların artık, platformun masaüstü sürümlerinden mobil uygulamada olduğu gibi sesli ve görüntülü aramalar yapabildiği ifade edildi.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, ‘Windows’ ve ‘macOS’ işletim sistemleri için geliştirdiği masaüstü sürümüne sesli ve görüntülü arama özelliği geldiğini duyurdu. Kullanıcıların artık, platformun masaüstü sürümlerinden mobil uygulamada olduğu gibi sesli ve görüntülü aramalar yapabildiği ifade edildi. Platform, masaüstü sürümü üzerinden yapılan çağrı ve görüşmelerin de uçtan uca şifrelemeyi destekleyeceğine işaret etti. Bu nedenle; uygulamanın masaüstü versiyonları üzerinden yapılan görüşme ve çağrılara, WhatsApp sunucuları tarafından erişilemeyeceğinin de altı çizildi.  

Diğer yandan; söz konusu özellik, şu anda yalnızca masaüstü sürümü üzerinden yapılan birebir çağrı ve görüşmeleri destekliyor. Dolayısıyla masaüstü sürümünden, şu anda WhatsApp gruplarında veya birden fazla kullanıcı ekleyerek çağrı ve görüntülü arama yapılamıyor. Popüler mesajlaşma platformu, özelliğin yakın zamanda iki kişiden fazla kullanıcıyı da destekleyeceğine işaret ediyor. Kullanıcılar, güncel olarak WhatsApp’ın masaüstü sürümünü cihazlarına indirip web sürümüne benzer şekilde telefonlarından QR kodu taradıktan sonra sesli ve görüntülü konuşmalar yapılabiliyor. Özelliğin kullanılabilmesi için masaüstü sürümünün indirildiği cihazda, kamera ve mikrofon bulunması gerekiyor.  

Sesli ve görüntülü konuşma ikonu, WhatsApp sohbet penceresinin sağ üstünde bulunuyor

WhatsApp Görüntülü Konuşma

Diğer yandan; sesli ve görüntülü konuşma ikonu, WhatsApp sohbet penceresinin sağ üstünde arama ikonunun hemen solunda bulunuyor. Platformun web sürümüne ise uzun süredir test ediliyor olmasına rağmen, henüz sesli ve görüntülü arama desteği gelmediği ifade ediliyor. WhatsApp’ın, söz konusu özelliği web sürümüne ne zaman ekleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp Uygulamasının Android Sürümüne, Video Sesi Kapatma Özelliği Geldi 

WhatsApp Web Arayüzüne, Sesli ve Görüntülü Konuşma Desteği Geliyor 

WhatsApp, Görüntülü Konuşmalarda Katılımcı Sayısını Arttırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz