WhatsApp uygulamasının Android sürümüne, yaklaşık 1 aydır test edilen video sesi kapatma özelliği geldi. Özelliğin, tüm Android kullanıcıları için yaygın kullanıma açıldığı ifade edildi. ‘iOS’ kullanıcılarının ise henüz özelliğe erişemediği belirtildi. 

WhatsApp uygulamasının Android sürümüne, yaklaşık 1 aydır test edilen video sesi kapatma özelliği geldi. Özelliğin, tüm Android kullanıcıları için yaygın kullanıma açıldığı ifade edildi. Platforma eklenen özellik sayesinde kullanıcıların, artık karşı tarafa bir video gönderirken videonun sesini kapatabildikleri belirtildi. Özelliğin, hem WhatsApp içerisinden kaydedilen videolarda hem de galeriden alınan videolarda kullanılabildiği dile getirildi. Kullanıcıların, video sesi kapatma özelliğe erişebilmek için uygulamanın “v2.21.3.19” sürümüne güncellendiğinden emin olması gerektiğinin de altı çizildi.  

Diğer yandan; özellik, ilk kez bu yılın Şubat ayında test edilmeye başlamıştı. Özelliğe ilişkin görüntüler, uygulamanın Android platformundaki deneme sürümünde ortaya çıkmıştı. Videolardaki arka plan gürültüsü veya dikkat dağıtıcı unsurların karşıya ulaşmasını önlemek için söz konusu özelliğin oldukça işlevsel olabileceği ifade edilmişti. ‘iOS’ platformundaki kullanıcıların ise henüz özelliğe erişemediği dile getirildi.

WhatsApp video düzenleme penceresine gelen ‘Sessiz’ ikonu ile video sesi kapatılabiliyor 

WhatsApp Video Sesi

Aktarılan detaylara göre; ‘Android’ platformundaki WhatsApp kullanıcılarının, video sesi kapatmak için karşı tarafa gönderecekleri videoyu uygulama içerisinden kaydetmeleri veya galerilerinden seçmeleri gerekiyor. Ekrana gelen video düzenleme penceresinde ise yeni bir ‘Sessiz’ ikonu bulunuyor. Bu simgeye tıklayan kullanıcılar, ilgili videoyu sessiz bir biçimde karşı tarafa iletebiliyor. Özellik, WhatsApp’ın ‘Hikayeler’ benzeri ‘Durum’ sekmesinde de kullanılabiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, Güncellenen Gizlilik Koşullarıyla İlgili Kullanıcılara Yeni Bir ‘Uyarı Mesajı’ Göndermeye Başlayacak 

Rekabet Kurumu, WhatsApp Hakkında Verdiği Kararı Açıkladı: Yeni Koşullar, Türkiye’deki Kullanıcılar İçin Durduruluyor!

WhatsApp’ın Yeni iOS Beta Sürümünde Çoklu Cihaz Desteği için “Çıkış Yap” Butonu Görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz