Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp ’ın geçen günlerde sesli mesajların oynatma hızını ayarlayabileceği bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. WABetaInfo’nun aktardığı WhatsApp ‘ta sesli mesaj oynatma hızı ayarlama özelliğinin ilk ekran görüntüleri ortaya çıktı. Elde edilen görüntülerde kullanıcıların sesli mesajda oynatma hızını üç farklı hızda oynatabileceği görülüyor. 

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın geçen hafta kullanıcıların sesli mesajlarda oynatma hızını değiştirebilecek yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Aktarılanlara göre, ilk olarak Android ekosisteminde test edilmeye başlandığı öğrenilen özellik hakkında ortaya yeni detaylar çıktı. WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntülerinde şu an için test edilen özelliğin üç farklı hız seçeneğinde kullanıcılara hizmet vereceği görüldü. 

WhatsApp sesli mesaj oynatma hızı üç farklı seçenek sunacak

WhatsApp’ın Android ekosistemi için yayınladığı 2.21.6.11 beta sürümüyle ortaya çıkan yenilik, kullanıcılara farklı seçenekler sunacak. Bu bağlamda WABetaInfo’nun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda özelliğin detayları hakkında yeni gelişmeler görüldü. Detaylara göre, WhatsApp sesli mesaj oynatma hızı üç farklı seçenek sunacak. Bunlar sırasıyla 1.0X, 1.5X ve 2.0 olmak üzere üç farklı oynatma hızı olacak. Kullanıcılar sesli mesajları tek bir tuşa basarak istedikleri hızda oynatma imkanına sahip olacak. 

WhatsApp’ın halihazırda test ettiği bilinen sesli mesaj oynatma hızı özelliği şu an için ‘gizli’ olarak anılıyor. Yani kullanıcılar bu özelliği şu an için kullanamıyor. Android ekosisteminde test edildiği bilinen özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğunu belirtebiliriz. Şirketin geliştirilme aşamasını tamamlamasının ardından sesli mesaj oynatma hızı değiştirme özelliğini kullanıcılarına sunması bekleniyor. Android ekosisteminin yanı sıra şirketin ilerleyen dönemlerde iOS ekosistemi için de söz konusu özelliği ekleyeceği tahmin ediliyor. Ancak WhatsApp’ta sesli mesaj oynatma hızı değiştirme özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı hakkında bir bilgi şu an için bulunmuyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi  

WhatsApp Kullanıcıları, Instagram Reels Videolarını Doğrudan Uygulama İçerisinde Oynatabilecek

Deepfake, hologram dokunmatik ekran, güneş enerjili akıllı bank | Haftalık Teknoloji Programı #8:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz