whatsapp-kaybolan-mesajlar-teknosafari-min

WhatsApp tarafından yeni yayınlanan beta sürümüne göre, Süreli Mesajlar seçeneği genişliyor. WhatsApp 2.21.17.16 kodlu beta sürümü, süreli mesajlar seçeneğini 90 güne kadar çıkarıyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, beta sürümü güncellemeleri ile gelecek özellikler hakkında bilgiler sunuyor. Yeni yayınlanan güncelleme, Kaybolan Mesajlar olarak bilinen özelliği genişletiyor. Şu anda en fazla 7 gün olarak seçilebilen seçenek, yeni güncelleme ile 90 güne kadar çıkacak.

Kaybolan Mesajlar özelliği, kullanıcıların gönderdiği içeriğin belli bir süre otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Ancak gönderilen içeriğin ekran görüntüsü alınmasına karşı herhangi bir önlem bulunmuyor.

WhatsApp tarafından yayınlanan güncellemeler ile, uygulama yeni özelliklere sahip oluyor. Bu özellikler bazen olumlu tepkiler alsa da, tüm kullanıcıları aynı anda memnun etmek mümkün olmuyor. Özellikle Telegram ile büyük bir yarış halinde olan WhatsApp, yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

whatsapp-sureli-mesajlar-teknosafari

Geliştiriciler, WhatsApp kaybolan mesajlar özelliği konusunda resmi bir açıklamada bulunmadı. Bu sebeple beta sürecinde olan özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için yayınlanacağı bilinmiyor. Yani WhatsApp, yeni kaybolan mesajlar özelliğini bir sonraki güncellemede de yayınlayabilir, daha sonra da.

Bunun yanında WhatsApp, güvenlik problemleri sebebi ile yoğun bir şekilde kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde çok büyük güvenlik açıkları ile anılmış, büyük bir kitle Telegram kullanmaya başlamıştı. Şimdi ise WhatsApp, her ne kadar kaybolan mesajlar gibi Telegram’da sevilen özellikleri yayınlasa da, kullanıcıların istediği gibi değil.

Her ne kadar WhatsApp üzerinden kaybolan mesaj atılsa da, kullanıcılar bu mesajların ekran görüntüsünü alabiliyor. Ayrıca ekran görüntüsü alındığında, kullanıcı da herhangi bir şekilde uyarılmıyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Duvar Kağıdı İçin En İyi Mobil Uygulamalar

WhatsApp ’a Görüntülü Grup Görüşmelerine Sonradan Katılma Özelliği Eklendi!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz