WhatsApp Web Görüntülü Konuşma

WABetaInfo”nun haberine göre; WhatsApp, “2.2043.7” güncellemesiyle web arayüzü için sesli ve görüntülü konuşma desteği üzerinde çalışmaya başladı. Sesli ve görüntülü konuşma özelliğinin, grup konuşmalarında da kullanılabileceği öğrenildi.  

WABetaInfo”nun haberine göre; WhatsApp, “2.2043.7” güncellemesiyle web arayüzüne eklemek üzere sesli ve görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başladı. Sesli ve görüntülü konuşma özelliğinin, web arayüzünde yalnızca kişisel konuşmalarla sınırlı olmayacağı ve grup konuşmalarında da kullanılabileceği öğrenildi. Aktarılan detaylara göre; özelliğin platforma eklenmesiyle birlikte kullanıcılar, sohbet ekranının sağ üst kısmında 2 yeni ikon görmeye başlayacak. Söz konusu ikonlar, arama butonunun soluna yerleştirilecek.

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma
*Kaynak: beebom.com

WhatsApp Web’ üzerinden bir çağrı alındığında, ekranda ayrı bir bildirim penceresi açılacak. Kullanıcılar bu ekran üzerinden çağrıları; kabul edebilecek, reddedebilecek veya görmezden gelebilecek. Görüşmenin gerçekleştirileceği ekran ise nispeten daha küçük ve kompakt bir pencere olacak. Sesli ve görüntülü görüşme ekranı; görüntülü görüşme ikonu, mikrofon ikonu, görüşmeyi sonlandırma ikonu ve çağrıyla ilgili detayların görülmesini sağlayan ayrı bir ikonu bünyesinde barındıracak.  

WhatsApp Web bünyesinde görüntülü görüşme desteğinin yokluğu uzun süredir hissediliyordu

WhatsApp Web Görüntülü Görüşme
*Kaynak: beebom.com

Diğer yandan; WhatsApp web arayüzünde sesli ve görüntülü görüşme desteğinin bulunmaması, uzun süredir birçok kullanıcının şikayetçi olduğu bir konuydu. Özellikle COVID-19 salgını nedeniyle yapılan sosyal izolasyon çalışmalarının görüntülü görüşme programlarına yönelik talebi artırmış olması dolayısıyla; özelliğin platformdaki eksikliği, daha yoğun bir şekilde hissedilmeye başlamıştı. Bu yüzden; şirketin bu tip bir hamle yapmış olması, birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yargıtay WhatsApp, Facebook ve E-posta Kayıtlarını Delil Niteliğinde Saydı

WhatsApp, Sohbetleri Süresiz Bir Şekilde Sessize Alma Özelliği Getiriyor 

Kendi Kendine Kaybolan Medya Özelliği WhatsApp’ın Beta Sürümünde Görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz