windows-10-buyuk-guncelleme-teknosafari

Microsoft, Windows 10 için yılda 2 kez sunulan büyük güncelleme, yılda 1 kez olacağını açıkladı. Güncellemeler için çalışan ekip, Windows 11 için çalışmalara odaklanacak.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji şirketi Microsoft, Windows 10 ile ilgili önemli bir değişiklik hakkında paylaşımda bulundu. Bilindiği üzere şirket, şimdiye kadar popüler işletim sistemini yılda 2 kez büyük bir güncelleme ile yeniliyordu. Artık bu güncellemeler, yılda yalnızca 1 kez olacak. Yani Windows 10, büyük güncelleme ve yeni özellikler konusunda yılda yalnızca bir kez yenilenecek.

Microsoft, Windows 10 21H2 (Kasım 2021) güncellemesi ile kullanıcı deneyimine odaklandığını paylaştı. Kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan güncelleme, önümüzdeki 1 yıl içerisinde gelecek son büyük güncelleme olacak. Ancak güvenlik ve hata düzeltmeleri için yayınlanan güncellemeler, şimdilik aynı sıklıkta devam edecek.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11 kullanıcı geri bildirimleri, oldukça olumlu bir şekilde devam ediyor. Bu yüzden Microsoft, Windows 10 yerine Windows 11 için daha fazla yatırım yapacak. Ayrıca şirket, Windows 11 dağıtım hızının da artacağını belirtti. Ancak konu hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı.

Microsoft’un planlarına göre Windows 10, 2025 yılına kadar özellik güncellemeleri almaya devam edecek. Ancak Windows 11, Microsoft için çok daha önemli bir halde denilebilir. Bu sebeple şirket, kaynaklarını Windows 11 geliştirmeleri için harcamaya odaklanabilir.

Bunların yanında Windows 11, sık sık güncellemeler almaya devam ediyor. Kullanıcılar, Windows 11’in yeni tasarımına alışmış ve şikayeti azaltmış gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

Windows 11 İnternet Paylaşımı (Mobile Hotspot) Nasıl Açılır?

Windows 11 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 11 Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz