Huawei’nin Google servislerini kullanamayan cep telefonu Huawei Mate 30 Pro ‘yu sizler için inceledik.  

Huawei, Amerika ile yaşadığı sorunlar sonrasında Google servislerini kullanamaz hale gelmişti. Android 10 işletim sistemini kullanan ama Google servisleri bulunmayan cep telefonu Mate 30 Pro ‘yu sizler için inceledik. Videomuzda ilk olarak, Google servislerini kullanamayan bir cep telefonu bizlere neler sunabiliyor ya da sunamıyor bu konuyu konuştuk. Daha sonra ise kamera ve tasarım özellikleri ile ön plana çıkan Huawei Mate 30 Pro hakkında olan kullanıcı deneyimlerimizi aktardık.  

 

Huawei Mate 30 Pro teknik özellikler 

Huawei Mate 30 Pro teknik özellikler 

Huawei markasının amiral gemisi cep telefon modeli Mate 30 Pro’nun en dikkat çeken özelliği, Leica ile geliştirilmiş kameraları. Yavaş çekim video, siyah beyaz fotoğraflar, çift görüntü ve portre fotoğraflarıyla öne çıkan modelin arka tarafında 4 kamera yuvası bulunuyor. Ama bu yuvalardan bir tanesi 3D sensör. Arka tarafında duran kameralardan ana kameramızın büyüklüğü 40 MP. Ana kameramıza 40 MP’lik geniş açı ve 40 MP’lik tele-foto kamerası eşlik ediyor. Ön kameramızın büyüklüğü ise 32 MP. Oldukça başarılı bir kamera performansına sahip olan Mate 30 Pro’nun fotoğraf ve video örneklerine videomuzdan izleyebilirsiniz.  

Kirin 990 işlemcisini kullanan cep telefonu, 8 GB belleği ve 256 GB’lık depolama alanı ile tam anlamıyla bir amiral gemisi. Yüksek işlem gücü sayesinde 4K videolar çekebildiği gibi oynatamayacağı bir oyunda bulunmuyor. Ama videomuzda daha detaylı gösterdiğimiz gibi, marketi AppGallery’de oynanan popüler oyunların çoğu bulunmuyor.  

6.53 inçlik FHD+ çözünürlüğe sahip olan ekranı aynı zamanda 3D cam teknolojisini kullanıyor. 3D cam teknolojisini efektif bir şekilde kullanan Mate 30 Pro’nun ince kenar çerçevelerinde bir ses açma kapama tuşu bulunmuyor. Onun yerine ekran kenarlarında bulunan sensör ile sesimizi açıp kapatabiliyoruz. Ayrıca IPX68 sertifikasına sahip. Bu sayede suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor.  

4500 mAh’lik büyük bir bataryası bulunan model, bir günü rahatlıkla çıkartabiliyor. Bu büyük bataryasının yanı sıra, Mate 30 Pro 40W hızlı şarj özelliğine sahip. Yani bataryanın bitmesi halinde, oldukça hızlı bir şekilde şarj oluyor.  

Huawei Mate 30 Pro’nun fiyatı 

Google servislerini kullanamayan Huawei Mate 30 Pro, ülkemizde resmi olarak 8 bin 999 Türk lirasına satılmakta.  

Samsung Galaxy A71 Ön İnceleme

Orta segment, Honor Play 9A ‘nın teknik özellikleri ortaya çıktı