Xiaomi ’nin yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 ile ilgili ortaya yeni sızıntılar çıktı. Söz konusu bilgilerde, Xiaomi’nin yeni bilekliğinde GPS ve SpO2 sensörünün olacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra Xiaomi Mi Band 6’nın Amazon’un sesli asistanı Alexa’yı destekleyeceği de belirtildi. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi’nin yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 ile ilgili yeni bilgiler edinildi. Bu bağlamda akıllı bileklik sektöründe ürünleriyle adından söz ettirmeyi başaran şirketin Mi Band 6 ile kullanıcılarına GPS desteği vereceği ve kandaki oksijen oranını ölçme özelliği sunacağı açıklandı. Yeni akıllı bileklik selefleri Mi Band 4 ve Mi Band 5’e nazaran çok daha gelişmiş bir şekilde satışa çıkacak.

Xiaomi sızıntılarıyla ünlü Magical Unicorn, şirketin önümüzdeki aylarda tüketici beğenisine sunacağı yeni akıllı bilekliği ile alakalı önemli detaylar paylaştı. Huami ve Amazfit başta olmak üzere çeşitli ürünleri inceleyen Magical Unicorn, Mi Band 6’ya ait olduğu düşünülen “XMSH15HM” koda ulaştı. Söz konusu kodla cihazın özellikleri de ortaya çıkmış oldu. 

Xiaomi Mi Band 6 özellikleri

Xiaomi Mi Band 6 ‘nın genellikle akıllı saatlerde gördüğümüz GPS desteği ile birlikte geleceği ve son dönemlerde oldukça popülerleşen kandaki oksijen oranını da ölçeceği belirtildi. Bunun yanı sıra NFC desteğine sahip olmayacağı aktarılan yeni akıllı bantta, Amazon’un sesli asistanı Alexa desteğinin olacağı görüldü. Tüm bunların yanı sıra yeni nesil akıllı bilekliğin doğrudan emoji desteğine de sahip olacağı iddialar arasında yer alıyor.

Arayüzünde çok daha çeşit ve animasyonların bulunacağı Mi Band 6’nın ayrıca spor faaliyetleri de artacak. Bu bağlamda yeni cihazın yeni 19 farklı spor modunu destekleyeceği söyleniyor. Bunların arasında; sokak dansı, pilates, esneme, jimnastik, basketbol, voleybol, bovling, badminton ve hatta kick boks gibi spor aktiviteleri yer alıyor.

Seleflerine göre geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkması beklenen Xiaomi Mi Band 6’nın uyku verilerini görüntüleme, yüzerken ekranı kilitleme, yerleşik alarma ve yeni bir zamanlayıcıya sahip olacağı da belirtiliyor. Söz konusu bilgilerin henüz sızıntı olarak anıldığını ve Xiaomi tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığını bir kez daha belirtmekte fayda var. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimi Yapmaya Başlayacağını Duyurdu! 

‘OnePlus Band’ Akıllı Bileklik Tanıtıldı! 

Şık ve Zarif Peki Gerçekten Şarjı 12 Gün Gidiyor mu? Huawei Band 4 Pro inceleme:

 

1 Yorum

  1. Xiaomi 6 akıllı bileklik ğe, madem gprs ekliyorlar, imdat yani yardım isteme özelliği de katsınlar derim, olasıya kullanan yalnızken kalp krizi geçirse veya suda yüzerken Bi şey oldu veya kayboldu, imdat göstergesi olsun, sadece bir dokunuşla bulunduğu yer bilinir, google haritalar yüklensin programına nokta sistemiyle yerini görsün, fakat imdat butonu, her zaman işe yarar,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz