LG Dijital Araba Anahtarı
Okuma Süresi
1 dakika

Güney Koreli teknoloji devi ‘LG’ çatısı altında faaliyet gösteren ‘LG Innotek’, yeni bir dijital araba anahtarı modülü geliştirdiğini duyurdu. Otomobilin içine veya dışına yerleştirilebilen ürünün hata payının, muadili ürünlere göre çok daha düşük olduğu ifade edildi. Şirket, modülün fiziksel anahtarlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracağının da altını çizdi.  

Güney Koreli teknoloji devi ‘LG’ çatısı altında faaliyet gösteren ‘LG Innotek’, yeni bir dijital araba anahtarı modülü geliştirdiğini duyurdu. Ürünün, fiziksel anahtarlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracağı belirtildi. Şirket ayrıca; üretilen her otomobilin iki anahtar ile birlikte satışa sunulması nedeniyle bu tip teknolojilerin, otomobil üretiminde milyonlarca dolarlık tasarruf sağlayacağının da altını çizdi. Aktarılan detaylara göre; ‘LG Innotek’ tarafından geliştirilen dijital anahtar modülü, mobil cihazlarla etkileşime girebiliyor ve muadili ürünlere kıyasla çok daha düşük bir hata payı bulunduruyor. 

Oldukça küçük boyutlara sahip olan cihaz, otomobilin içine veya dışına yerleştirilebiliyor. Ultra geniş bant (UWB) teknolojisini kullanan modülün, telefona tanımlanması durumunda fiziksel anahtar işlevi gördüğü ifade ediliyor.  

Dijital araba anahtarı teknolojileri, son yıllarda oldukça önemli oranda yükselişe geçiyor

Dijital Araba Anahtarı

Diğer yandan; dijital araba anahtarı teknolojileri, son yıllarda oldukça önemli oranda yükselişe geçiyor. İçlerinde ‘Apple’ ve ‘Samsung’un da olduğu birçok teknoloji devi, konuya ilişkin girişimlerde bulunuyor. ‘Strategy Analytics’ isimli bir analiz şirketinin verilerine göre; dijital otomobil anahtarlarının, 2025 yılında toplam 28.9 milyon araçta kullanılıyor olması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

LG’nin Akıllı Telefon Bölümünü Satacağı Şirket Belli Oldu

LG CEO’su Akıllı Telefon Sektöründen Çıkabileceklerini Açıkladı

LG, Yeni Nesil ‘Ultra’ Monitör Serisini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz