Google Mobil Arama Sonuçları

ABD merkezli teknoloji devi Google, mobil sürümde arama sonuçları sayfa tasarımını yenileyeceğini duyurdu. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yapılacak güncelleme ile yeni tasarımın, çok daha sade olacağı ve arama sonuçlarında, yazıların daha büyük ve kalın harfler ile çok daha fazla vurgulanacağı ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Google, platformun mobil sürümünde arama sonuçları sayfasının tasarımını yenileyeceğini duyurdu. Şirketin resmi ‘blog’ sayfası üzerinden yapılan açıklamada; yeni tasarımın, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediği ifade edildi. Güncelleme sonrası; sayfa tasarımının, çok daha beyaz ve sade görüneceği ve arama sonuçlarında, yazıların daha büyük ve kalın harfler ile vurgulanacağının da altı çizildi. Teknoloji devi; bu şekilde, kullanıcıların bilgiye erişiminin kolaylaştırılacağı ve metinlerin daha kolay okunacağına işaret etti.  

Google Mobil Arama Sonuçları

Paylaşılan tasarım görsellerinde, şirketin kendi yazı fontu ‘Googley’nin çok daha fazla kullanılmış olduğu görüldü. Söz konusu font, ‘Gmail’ ve ‘Android’ tasarımında sıklıkla kullanılıyordu. Daha büyük ve kalın harfler kullanılmasının da bu font ile birlikte, daha yüksek oranda bilgiyi vurgulayacağı dile getirildi. Ayrıca arama sonuçlarında, artık çok daha az oranda gölge görüleceği belirtildi. Şirket; bu sayede, sayfa tasarımının çok daha sade ve temiz görüneceğine ve kullanıcıların, arama sonucuna daha kolay bir biçimde odaklanabileceğine işaret etti.  

Google, yeni arama sonuçları sayfası ve tasarımını gelecek haftalarda yaygın kullanıma sunacak

Google Yeni Arama Sonuçları Sayfası

Aktarılan detaylara göre; Google, yeni arama sonuçları sayfası ve tasarımını gelecek haftalarda yaygın kullanıma sunacak. Yapılan güncelleme, Google’daki arama motoru deneyimini baştan yaratmayacak. Fakat Google, entegre edilen tasarım iyileştirmeleri ile arama sonuçlarında kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefleyecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google, Yasa Sebebiyle Avustralya’da Arama Motoru Hizmetini Durdurabilir

Google, Android 12 ile Çift Dokunma Özelliği Getirebilir

‘Google Lens’ Logosu, İkinci Kez Değişiyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz