Kısa süre piyasaya sürülen Mi Note 10, 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerasıyla adından sıkça söz ettirmişti. Şimdi ise iyileştirilmelerde bulunulan Xiaomi Mi Note 10 Pro Avrupa’da satışa çıktı.

Mi Note 10 ile teknik olarak hemen hemen aynı özellikleri taşıyan Mi Note 10 Pro’nun farkı kamera sisteminde ortaya çıkıyor. Mi Note 10’dan farklı olarak Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition‘da da olduğu gibi 8 parçalı bir lens yapısı kullanılıyor. Bu sayede merkezinde 108 megapiksel Samsung sensörün olduğu beşli kamerasıyla normalden biraz daha yüksek performansı sunan telefon, sadece 8 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. 

Mi Note 10 Pro İspanya merkezli olarak satışa çıkmış durumda. Cihazın Avrupa satış fiyatı 650 euro seviyesinde. Mi Note 10 ise şu anda 500-550 euroluk bir fiyat etiketine sahip. Türkiye’de ise resmi garantili olarak 5.500 TL’ye satılıyor. Mi Note 10 Pro’nun söz konusu farklardan dolayı Türkiye’ye geleceği düşünülmüyor. Gelmesi halinde 7 bin TL’den satışa çıkacak olan telefonun Türkiye pazarında pek şansı bulunmuyor.