Vemaker
Okuma Süresi
3 dakika

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik teknolojileri alanında çözümler sunan Modern Innova, kullanıcılara ‘Vemaker’ üzerinden gerçeğin ve sanalın iç içe geçtiği kurgusal bir evren tasarımı sunduğunu duyurdu. Gerçek yaşama en yakın deneyimi kullanıcılarına yaşatmayı vadeden platformun, kolektif bir sanal paylaşım alanını profesyonel iş yaşamına entegre etmeye hazır olduğu ifade edildi. Platform üzerinden etkinlik, toplantı, kongre ve fuarlar düzenlenebildiği ve kurumların, sanal ofis alanları kiralayabildiği veya satın alabildiği dile getirildi.  

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik teknolojileri alanında çözümler sunan Modern Innova, sanal gerçeklik teknolojileriyle iş dallarına uygun eğitim modülleri, iş güvenliği simülasyonları ve oyunlaştırma içerikleri sunuyor. Şirket, bu kez de ‘Vemaker’ platformu ile kullanıcılarına gerçeğin ve sanalın iç içe geçtiği kurgusal bir evren tasarımı vadediyor. Pandemiyle hızlanan dijitalleşme süreci sonrası kurulan yeni iletişim düzeninde, iş süreçleri online ortamda yürütülürken bu kapsamda yeni bir yaşam adası olan ‘Vemaker’ın da sektörde fark yaratacak bir dönüşüme imza attığı ifade ediliyor. Platform üzerinden etkinlik, toplantı, kongre ve fuarlar düzenlenebiliyor. Gerçek bir yaşam simülasyonu olarak tanımlanan ‘Vemaker’ ile kurumlar, sanal ofis alanları kiralayabiliyor veya satın alabiliyor. Gerçek yaşama en yakın deneyimi kullanıcılarına yaşatmayı vadeden platformun, kolektif bir sanal paylaşım alanını profesyonel iş yaşamına entegre etmeye hazır olduğu belirtiliyor. 

Vemaker

Aktarılan detaylara göre; etkinlik, eğitim, buluşma, çalışma ve paylaşım platformu olan Vemaker, temelleri 3 boyutlu bir meta dünya olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Platform, amaca özel 3 boyutlu alanları ve pek çok sunum araçları ile temel ihtiyaçlara cevap verdiği gibi aynı zamanda oyunlaştırmaya imkân tanıyan yapısı ile de etkinlik ve buluşmaları sanal ortama taşıyor. Katılımcılar; platform içerisinde farklı kişilerle konuşabiliyor, istediği etkinlik, fuar ve toplantıya katılabiliyor ve ofisini Vemaker’a taşıyarak platform üzerinden çalışabiliyor. Vemaker’da aynı zamanda, markaların talebine göre özel konsept çalışmalar da yapılabiliyor. Sosyal bir platform olarak tasarlanan Vemaker, 7/24 kullanıcıların aktif olabildikleri ve sosyalleşebildikleri bir mecra olmayı amaçlıyor. Uygulamaya, “https://www.vemaker.com/” üzerinden ulaşılabiliyor.  

Vemaker ayrıca, yüzde 100 yerli bir yazılım olmasıyla da dikkat çekiyor

Vemaker Yerli Yazılım

Vemaker ayrıca, yüzde 100 yerli bir yazılım olmasıyla da dikkat çekiyor. Firmaların etkinlik ve organizasyonlarını Vemaker’a taşımasıyla birlikte, ciddi oranda maliyet avantajı elde etmesi hedefleniyor. Ayrıca tamamen yeşil bir platform olan Vemaker ile firmaların, karbon ayak izlerini azaltmaları için de önemli bir fırsat sunuluyor. Vemaker’ın çalışma hayatında büyük bir dönüşüm yaratacağının altını çizen Modern Innova Yönetici Ortağı Alper Gökçer, konuya ilişkin açıklamasında Vemaker’ı temelleri 3 boyutlu etkileyici bir meta dünya olarak tasarladık. Yeni nesil bir kitle iletişim aracı olan Vemaker’la kişilere gerçek yaşam simülasyonu sunuyoruz” ifadelerini kullanıyor.  

Vemaker’ı bir sosyal platform olarak tasarladıklarını belirten Gökçer, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürüyor: Vemaker, 7/24 insanların içinde oldukları ve sosyalleşebildikleri bir mecra olarak tasarlandı. Kökleri ve düşünsel ilkeleri pandemiden çok önce atılan Vemaker platformu, pandemi ile birlikte aslında bu tip bir platforma ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu da  kanıtladı. Bugün gelinen noktada; tüm buluşma ve etkinlikler platform aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Kolektif çalışmaya imkan sağlayan platform; hızı, katılım hissi vermesi ve verimliliği yükseltmesiyle de Vemaker’a olan ihtiyacı kanıtlıyor. Firmalar, Vemaker’ı kullanarak maliyet anlamında ciddi faydalar sağlayabilecekler.”  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanıcılara Havada Yazı Yazdıracak

Huawei Yeni Sanal Gerçeklik Ekipmanını Tanıttı

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, İki Yeni Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz