Xiaomi’nin MIUI 13 arayüz güncellemesini tanıtacağı tarihin belli olduğu iddia ediliyor. Aktarılan detaylara göre, Xiaomi MIUI 13 arayüzü 25 Haziran’da tanıtılacak. 

Çin merkezli Xiaomi’nin MIUI 12 arayüzünün ardından MIUI 13 arayüzünü kullanıcılara sunacağı düşünülüyordu. Ancak şirket MIUI 12.5’i yayınlayarak pek çok kişiyi şaşırttı. MIUI 12 ile MIUI 13 arasında geçiş sürümü olarak anılan arayüzün dağıtımı hala sürüyor. Bu bağlamda hala MIUI 12.5’in yayınlanması devam ederken, şirketin MIUI 13 arayüzünü tanıtacağı tarihin kesinleştiği ifade ediliyor. Xiaomi’ye yakın kaynakların aktardığına göre MIUI 13 lansmanı 25 Haziran’da resmi olarak tanıtılacak. 

Lansmanı 25 Haziran olarak bilinen MIUI 13’ün ilk olarak Çin pazarında kullanıma sunulacağı söyleniyor. Daha sonra ise küresel olarak dağıtılmaya başlanacak. MIUI 13 ile gelecek yenilikler ve değişikler ile alakalı bilinen bir bilgi bulunmuyor. Şirketin MIUI 13 kararlı sürümünü, daha istikrarlı, daha hızlı ve daha işlevsel bir hal aldığında resmi olarak açıklaması bekleniyor. 

Genel olarak akıllı telefon üreticileri arayüz güncellemelerini tanıtırken yeni cihazlarını da piyasaya sürüyor. Bu bağlamda MIUI 13 lansmanında Xiaomi Mi Mix 4’ün de tanıtılacağı düşünülüyor. 

Xiaomi, MIUI 13 ile ‘sanal RAM’ teknolojisini sunabilir

Xiaomi’nin MIUI 13 ile ‘Sanal RAM’ teknolojisini de kullanıcılara sunacağı iddia ediliyor. Bu bağlamda geçen günlerde MIUI 12.5 arayüz kodlarını  inceleyen Kacper Skrzypek isimli bir yazılımcının aktardığına göre, şirket söz konusu özelliği halihazırda test ediyor. Sanal RAM teknolojisi dahili depolama alanının bir bölümünün RAM kapasitesinin yetersiz geldiği anlarda RAM gibi kullanılabilmesini mümkün kılıyor.  Genişleyen RAM kapasitesi sayesinde ise kullanıcı deneyiminin gözle gözle görülür biçimde iyileşeceği tahmin ediliyor. 

Xiaomi kullanıcılarının cihazlarına ilişkin en büyük şikayetlerinden biri olan RAM kapasitesinin MIUI 13 arayüzünün yayınlanmasıyla son bulacağı da tahminler arasında yer alıyor. Özelliğin kesin olarak MIUI 13 ile sunulup sunulmayacağı ise kesin olarak bilinmiyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, Sanal RAM Teknolojisini Test Ediyor 

Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Mi Mix Fold, Satışa Çıktığı İlk 1 Dakikada 30 Bin Adetten Fazla Sattı! 

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Moxie Mars’ta Oksijen Üretti, Sony Giyilebilir Klima!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz