Yemek pişirme alışkanlıklarını kökten değiştirmeye aday olan Airfryer’ların pabuçları dama atılıyor olabilir. Çünkü Çinli elektronik devi Xiaomi, Airfryer’lara alternatif olarak akıllı fırın Mijia modelini tanıtıma çıkardı.

Merkezi Pekin’de bulunan Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir mutfakların popüler cihazları Airfryer’ların dönemini kapatabilecek bir ürününü tanıtıma çıkardı. Mijii adı verilen akıllı buharlı fırının tanıtımını yapan şirket, ürünle birlikte evde sağlıklı yemek pişirmeyi daha rahat ve kolay bir hale getirmeyi hedeflediklerini açıkladı. İşte Mijia’ya ilişkin çeşitli teknik özellikler ve detaylar!

Mutfaklarda Mijia Dönemi Başlıyor

Bir süredir mutfaklarda oldukça popüler olan Airfryerların en önemli özelliklerinin başında yemek pişirmek için sıcak hava sirkülasyonunu kullandıkları geliyor. Yani yemeği pişirmek için yiyeceğin etrafında sıcak hava dolaştırarak çalışan cihaz, az yağla ve sağlıklı bir yemek pişirmek için oldukça ideal bir kullanım sağlıyor. Ancak bu popülariteyi sona erdirebilecek bir gelişme yaşandı. Tekstil, akıllı telefon ve oyuncak gibi farklı sektörlerde karşımıza çıkan Xiaomi, şimdi de airfreyerlara alternatif üretiyor. Şirket, akıllı buharlı fırını Mijia modelini tanıttı. Akıllı bulaşık makinelerinden koşu bantlarına kadar binlerce çeşit ürünle kullanıcılara hizmet veren Xiaomi, evde sağlıklı yemek pişirmeyi daha kolay ve rahat hale getirmeyi amaçlıyor.

Yemek Tarifi de Veriyor

Bilindiği gibi Airfryerlar, yağ yerine sıcak hava kullanarak yemek pişirebilmeleri sayesinde kısa sürede popüler hale geldi. Fritözün avantajlarını geleneksel bir fırınınkilerle birleştirerek kolayca ve daha sağlıklı yemek pişirmeyi başaran Airfryerlara alternatif olarak Xiaomi markası Mijia fırınları üretti. 1200W yüksek güçlü buharlaştırma tavası ve çeşitli pişirme modları bulunan fırın, mobil uygulama ile kontrol edilebiliyor ve ayrıca kullanıcılara yemek tarifi önerisi de sunuyor. Ürün hakkında bir açıklama yapan şirket cihazla ilgili, “Yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirebildiği için size zaman kazandırabilir, böylece mutfakta daha az zaman geçirebilirsiniz. Deneyimli bir aşçı olmasanız bile kullanımı kolaydır.” ifadelerini kullandı. Şu anda yalnızca Çin’de satışa sunulan Mijia’nın önümüzdeki aylarda diğer pazarlarda da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın fiyat etiketi ise 1.999 yuan yani yaklaşık 282 dolar.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz