yeni apple şarj adaptörü

35 watt gücüne sahip, çift USB-C çıkışlı yeni Apple şarj adaptörü sızdı. Sızıntı ise bizzat Apple’ın kendisinden geliyor. Detaylar haberimizde.

Apple’ın şarj aletlerine hepimiz aşinayız. Çağ dışı diyebileceğim 5W gücünde olan şarj aletini bir kenara bırakırsak hepsi oldukça büyük, neredeyse tuğla gibi. En yaygın olanı tek bir cihaza yaklaşık 30W güç verebiliyor. Ülkemizde satış fiyatı 819 TL olan bu adaptörü Apple çok çok daha iyi bir şeyle değiştiriyor.  Yeni adaptör iki güç çıkışı olanı 35W gücünde ve muhtemelen boyutlarını daha da küçültebilecek galyum nitrür (GaN) teknolojisiyle çalışıyor.

Bu bilgi, Apple sızıntılarının açık ara en güvenilir kaynağı olan ve bu özel bilgiyi Apple’ın kendi web sitesindenaldığını belirten 9to5Mac‘ten geliyor. Görünüşe göre Apple yanlışlıkla “Apple 35W Çift USB-C Bağlantı Noktası Güç Adaptörü” için bir canlı destek belgesi sitesine yükledi ve 9to5mac, belge kaldırılmadan önce bir ekran görüntüsü yakalamayı başardı.

Bu yeni Apple şarj adaptörü muhtemelen analist Ming-Chi Kuo’nun geçen ay Twitter’da bahsettiği “yeni bir form faktöre” sahip olacak ve 2022’de gelecek “yaklaşık 30W” GaN şarj cihazı.

Bu güç seviyesiy ve iki çıkışla birlikte şarj edebilme olasılıkları artıyor. Ayna anda iki iPhone, bir iPhone bir Watch ya da bir iPad bir Watch gibi çeşitli kombinasyonlar yapmak mümkün. Bu yeni şarj cihazı Apple’ın ilk GaN şarj cihazı olmamakla birlikte, çift USB-C güç çıkışı veren ilk şarj adaptörü.

Bu cihazın, giriş başına değil, toplam 35W güç sunacağını unutmamak lazım. 9to5Mac, destek belgesinde her bağlantı noktasının bu dört moddan birinde çalışabileceğinin belirtildiğini söylüyor: 5VDC/3A, 9VDC/3A, 15VDC/2.33A veya 20VDC/1.75A. Bu da iki cihazın 15W ya da birinin 27W ve birinin 5W hızında şarj olmasına kolayca yetebileceği anlamına geliyor. Ancak yine de hangi cihaz kombinasyonlarının çalışabileceğini görmemiz gerekecek.

Destek belgesinde, şarj cihazının ne zaman geleceği konusunda bilgi yer almıyor ancak adaptörün bir USB-C kablosu olmadan satıldığını belirtiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

vivo X Fold ve X Note resmen tanıtıldı

Kemal Sunal, Türkiye’de en çok merak edilen sinema oyuncusu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz