Google Chrome’un Android uygulamasına, gizli sekmeleri daha da gizli hale getirmeyi hedefleyen parmak izi özelliği geldi. İşte gizliliğinizi tam anlamıyla koruyacak olan bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekenler!

Google, hemen hemen hepimizin online aramalar için başvurduğu ilk adres olarak öne çıkıyor. Her türlü sorularımıza cevap veren Google hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda kullanılabilen Chrome uygulaması sayesinde kullanıcılara büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor.

Teknoloji devi Google’ın Chrome tarayıcısı, aramalarınızın ve siteye ziyaret geçmişinizin sizden başka kişiler tarafından görüntülenebilmesini önlemek amacıyla, tarayıcı üzerinde gizli sekme seçeneği sunuyor. Bu özelliği kullanıcılar için daha da gizli hale getirmeyi amaçlayan şirket, şimdi de gizli sekmelere eklediği parmak izi özelliğiyle ön plana çıkıyor. Artık kullanıcıları Android cihazlarında Google Chrome’da açtıkları gizli sekmelere uygulamadan çıktıktan sonra yeniden ulaşmak için parmak izi doğrulaması isteyebilecek.

Google Chrome Gizli Sekmelerinde Parmak İzi Özelliği Nasıl Açılır?

  • Adım 1: Android cihazınızdan Google Chrome’a girin
  • Adım 2: Adres çubuğuna “chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android” yazın
  • Adım 3: Enable device reauthentication for incognito” seçeneğini ‘Enabled’ yapın (Sizde ‘Default’ olarak gözükecektir).
  • Adım 4: Chrome’u yeniden başlatın
  • Adım 5: Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik’e yeni “Chrome’dan ayrıldığınızda Gizli sekmeler kilitlensin.” seçeneğini aktifleştirin.

Bu adımları takip ettikten sonra artık Android cihazınızda Google Chrome’u açıp gizli sekmeye giriş yaptığınızda ve çıkmak istediğinizde gizli sekmeler ortadan kaybolmayacak, parmak izini okutup tekrar giriş yapabileceksiniz. Ancak bu özelliğin cihazınızda aktif olması için bir süre beklemeniz gerekebileceğini unutmayın!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz