Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinin önde gelen isimlerinden Teknosa, hem sektöründe hem de sosyal ticarette bir ilki gerçekleştirerek “Bi’linkle Influencer Sensin” projesini başlattı. Teknosa.com üzerinden beğendiği herhangi bir ürünü “paylaş kazan” butonuyla mesajlaşma servisleri, bloglar ya da sosyal medya hesapları üzerinden sevdikleriyle paylaşan kullanıcılar, linkten satın alım yapıldığında nakit kazanç elde edecek.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, influencer odaklı pazarlama stratejisi kapsamında The Boston Consulting Group (BCG) iş birliğiyle hem sektöründe hem de sosyal ticaret alanında bir ilki gerçekleştirdi. Teknosa.com’u şubat ayında sektörünün ilk teknoloji odaklı pazaryerine dönüştüren Teknosa, sosyal medya hesabı olmayanları da kapsayacak şekilde kullanıcılarına yeni bir kazanç alanı ve alışveriş deneyimi sunmaya başladı.

Kullanıcılar Beğendikleri Her Ürünü Paylaşabilecek!

Teknosa’nın “Bi’linkle Influencer Sensin” adını verdiği proje kapsamında dileyen herkes, teknosa.com üzerinden beğendikleri herhangi bir ürünün yanında bulunan “paylaş kazan” butonuna tıklayarak projeye dahil olabilecek.

Kullanıcılar, kendileri için özel olarak oluşturulan ürün linkini ister mesajlaşma servisleri ister bloglar ister sosyal medya hesapları üzerinden paylaşabilecek. Kullanıcılar tarafından paylaşılan bu linkten alışveriş yapılması halinde, paylaşımı gerçekleştiren kullanıcıya komisyon ödenecek. Kazanılan komisyon tutarı ise cüzdanda para ya da kupon biriktirmek şeklinde değil, nakit olarakn kullanıcıya aktarılacak.

“Hiçbir ön koşul yok, herkes influencer olabilir”

Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezginyeni bir bakış açısıyla sosyal ticaret alanında güçlü bir adım attıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Müşterilerimize teknolojiye dair tüm ürünleri Teknosa kalitesi ve güvencesiyle sunduğumuz teknosa.com’u sosyal ağların gücüyle birleştiriyoruz. ‘Bi’linkle Influencer Sensin’ projemizle dileyen herkesi iş ortaklarımız haline getiriyoruz. Bu program sayesinde artık tüm kullanıcılarımız teknosa.com’daki ürün linklerini paylaşarak nakit kazanç sağlama fırsatına sahip olacak. Programa katılmak isteyenler için hiçbir ön koşul getirmiyoruz. Sosyal medya hesabı olmayanlar da dahil, dileyen herkes istediği bir ürün linkine tıklayıp, herhangi bir kanaldan bu ürünü sevdikleriyle paylaşarak influencer olabilecek. Müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına göre sosyal ticaret alanındaki atılımlarımızı sürdüreceğiz.”

 “Müşterilerimize her adımda kazandırıyoruz”

Teknosa Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu da alışveriş deneyiminde dijital kanalların kilit rol oynadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Pandemiyle birlikte e-ticarette büyüme tetiklenirken, online’ın toplam satışlardaki payı da ciddi oranda yükseldi. Sosyal ağların da e-ticaret üzerinde güçlü bir etkisi var. Yapılan araştırmalarda da sosyal medya kanalları aracılığıyla gerçekleşen satışların 2025 yılına kadar 3 katına çıkması bekleniyor. Biz de pazaryerine dönüştürdüğümüz ve kısa sürede ürün çeşitliliğimizi 15 kattan fazla artırarak, 100 binin üzerine çıkardığımız teknosa.com’da müşterilerimize hem yeni bir alışveriş deneyimi sunmayı hem de her adımda kazandırmayı hedefliyoruz. Müşterilerimiz sadece paylaştığı üründen değil aynı zamanda teknosa.com’a ürün linki üzerinden getirdiği kullanıcının yapacağı tüm alışverişlerden de kazanacak.”

“20 milyonu aşkın kullanıcımızı da programa dahil etmek istiyoruz”

Teknosa Pazarlama İletişim Müdürü Serap Balkan da tüketicilerin kesintisiz ve pürüzsüz bir alışveriş deneyimi yaşamak istediklerini belirterek, “Bi’linkle Influencer Sensin’ programımızla kendi topluluğumuzu yaratarak, müşteri sadakatini artırmayı da hedefliyoruz. Yeni kullanıcıların yanı sıra sistemimizde yer alan 20 milyonu aşkın kayıtlı müşterimizi de bu sisteme dahil etmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz