KIA Yeni Logosu

Güney Koreli otomobil devi Kia, yeni logosu ve sloganını tanıttı. Şirket logosunun, gerekli tüm onayları aldığı ifade edildi. Kia, yeni logo ve sloganın 2021 yılının Ocak ayından itibaren kullanılmaya başlanacağına işaret etti.  

Güney Koreli otomobil devi Kia, yeni logosu ve sloganı için tüm resmi başvuruları tamamladığını duyurdu. Şirket logosunun, gerekli tüm onayları aldığı ifade edildi. Yeni logo ve sloganın, 2021 yılının Ocak ayından itibaren kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Yenilenen logoyla gelecek olan ilk otomobil modelinin hangisi olduğuyla ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. Diğer yandan şirket, söz konusu logoyu 2019 yılında gerçekleşen ‘Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni araç tasarımlarıyla birlikte görücüye çıkarmıştı. Patent başvurusunun ise birkaç ay önce, ‘Güney Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi’ne yapıldığı dile getirilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası; Kia tarafından yapılan başvuru, patent onayını da aldı. 

KIA Yeni Logosu

Kia’nın güncel olarak kullandığı logosunda, harflerin birbirinden bağımsız yazıldığı ve markanın, şu anda ‘Şaşırtıcı Güç’ sloganını kullandığı da biliniyordu. Yeni logoda ise tüm harflerin, birbirine bağlı bir tasarıma sahip olduğu görüldü. Bununla birlikte, Güney Koreli otomobil devinin yeni sloganı da ‘İlham Veren Hareket’ olarak değiştirildi.

Şirketin yeni sloganı ve yeni logosunun, ilk olarak ‘Kia K7 Cadenza’da kullanılması bekleniyor 

KIA Yeni Sloganı

Öte yandan; şirketin marka kimliğine ilişkin değişikliklerin, elektrikli otomobil projelerinin bir parçası olarak yapıldığı tahmin ediliyor. Şirketin yeni sloganı ve yeni logosunun, ilk olarak ‘Kia K7 Cadenza’da kullanılması bekleniyor. Otomobil devinin ‘D’ segmentinde piyasaya sürdüğü sedan otomobilin, global pazarda ‘K8’ olarak isimlendirileceği düşünülüyor. Aracın ilk siparişlerinin ise 2021 yılının Şubat ayında alınmaya başlanacağı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

KIA, Online Bayi Hizmetini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu

Yenilenen Kia Rio, Temmuz Ayında Kullanıcı Beğenicisine Sunulacak 

Kia’dan Elektrikli Otomobil Şarj Süresi Atağı: 20 Dakikadan Kısa Sürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz