Küresel anlamda pek çok alışkanlığımızın değiştiği 2020 yılı bu bağlamda yeni eğlence alışkanlıkları da değişmek durumunda kaldı. Musixen platformu da, bu değişen yeni düzene uygun olarak dijital performans ve müzisyen/mekan pazar yeri olan bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Musixen, bünyesine eklediği Dijital Odalar özelliğiyle de yeni çözümler sunmak için çalışıyor. 

Sanat dünyasının geleceğinin dijitalde olduğunu gören ve çalışmalarına 2019 yılında başlanan Musixen’in kurucusu Çağrı Bozay, kurumsal şirketlerin yeni yıl eğlencesini dijitale taşıdıklarını ve çalışanlar için kiralanan “dijital odalara” son dönemde ilginin artmaya başladığını söylüyor.

Yeni dünya düzeni ile değişen alışkanlıklar, beraberinde pandemi döneminden en çok etkilenen müzik ve eğlence sektörlerine de farklı bir yön verdi. Neredeyse hayatın her anına dahil olan sanal dünya, teknolojiden aldığı güç ile değişen alışkanlara da farklı çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin adını kaliteli dijital canlı müzik performansları ve canlı sahne sanatlarının yer aldığı global bir içerik platformu olarak tüm dünyaya duyurmayı hedefleyen Musixen’in kurucusu Çağrı Bozay, firma olarak yeni dünya düzenine ayak uydurmak için çalıştıklarını da belirtiyor. 

Yeni yıl, Musixen ‘de “dijital odalar”da kutlanacak

Müzisyen ve sahne sanatçılarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatçıların canlı performanslarını izleyebilecekleri uygulama ile etkinlikleri sanal ortama taşıyan Musixen, yeni yıl eğlencesini de dijitale taşımaya hazırlanıyor. Bugüne kadar 100’e yakın kurumsal şirketin yeni yıl eğlencelerini dijitale taşıdığını belirten Bozay, “Özellikle son dönemde kurumsal şirketlerin çalışanları için kiraladıkları “dijital odalara” ilginin artmaya devam ettiğini gözlemliyoruz. Bu sayede yeni yıl eğlencesine evinizden, güvenli bir şekilde katılma şansına sahip olabiliyorsunuz” diyor.

Klasik hediyelerden sıkılan müzikseverlere 

Bozay, platformun son dönemde en çok tercih edilen bir diğer özelliğinin kişiselleştirilmiş videolar olduğunu belirtiyor. Ayrıca, sıradan yeni yıl hediyelerinden sıkılanlar için de ilginç bir hediye önerisi sunarak şunları söylüyor. Bozay: “Platformumuz, kullanıcılara sevdiklerini özel hissettirebilmeleri adına eşsiz bir imkan sağlıyor. Örneğin; yazdığınız bir şiir üzerine, uygulamamız içerisindeki  sanatçılardan şarkı bestelemelerini isteyerek istediğiniz kişi için özel bir video hazırlatabilme seçeneğiniz var. Bu, sıradanlıkları sevmeyenler için yeni yılda unutulmaz bir hediye olacaktır.”

İlginizi Çekebilir:

Dijital Performans Platformu ‘Musixen’ Üzerinden 72 Bin Kişi, 1200’ün Üzerinde Konser İzledi 

Mobil Konser Uygulaması Musixen’e Yeni Özellikler Eklendi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz