Okuma Süresi
2 dakika
Özellikle zorlu Pandemi günlerinde hayatımıza radikal bir şekilde giriş yapan Zoom, kullanıcılara yeni özellikler sunacağı müjdesini verdi. Adeta çalışma biçiminin değişmesine vesile olan pandemi ile birlikte artık birçok şirket toplantısı halen daha Zoom üzerinden yapılmaya devam ediyor. Çalışanlara bugüne kadar büyük kolaylıklar sağlayan Zoom, yeni getireceği özelliklerle birlikte işleyişi daha da zenginleştirmekte kararlı.
Son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi olan Zoom, yeni özellikler geleceği konusunda bir açıklama yaptı. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde yine popüler bir çevrimiçi sohbet programı olan WhatsApp da Zoom’a rakip olacak özellikleri gündeme getireceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Zoom’dan yeni gelen haber, bu rekabeti kolay kolay kaybetmeyeceğinin bir ispatı. İşte Zoom’a yeni gelen özellikler ve detaylar!
Son dönemde dünya devlerinin birçoğu gibi Zoom da bazı ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Hatta şirket çalışanlarının yüzde 15’ini yani neredeyse 1.500 kişiyi işten çıkarmaya karar vermişti. Ancak kullanıcılarını çoğaltmayı amaçlayan Zoom, bu konuda çeşitli yenilikler yaparak genişleme çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Zoom’a gelecek takvim ve e-posta takibi yapabileceğiniz yeni sistemlerini kullanıcılarına sunan Zoom, bugün de bu özelliklerinin yapay zekâ desteğiyle güçleneceğini açıkladı. Hatta yeni özelliklerle birlikte.

Efektif Toplantılar İçin Yeni Olanaklar

TechCrunch’ın yapmış olduğu habere göre Zoom, kademeli olarak hayata geçireceği bazı özellikleri sisteme ekliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında tanıtılan uygulama içi yapay zekâ desteği Zoom IQ’yu çok daha “yetenekli” bir hale getirmek bunlardan en önemlisi. Zoom IQ sayesinde toplantılara sonradan katılan kullanıcılar, kafasına takılması muhtemel konular hakkında özet bilgilere sahip olabiliyor. Diğer yandan toplantıdaki konuşmacılara ise toplantı sonunda toplantı transkripti yazılı olarak sunuluyor. Bunlara ek olarak yine kullanıcıların geçtiğimiz aylarda kullanmaya başladıkları uygulama içi e-posta sistemine de yapay zekâ desteği geliyor. Böylelikle kullanıcılar yalnızca birkaç kelimeyle kullanıcıların istedikleri e-postayı saniyeler içinde hazırlayabiliyor. Zoom IQ ayrıca karmaşık ajandaları ve takvimleri de sizin için sıraya koyabiliyor. Son olarak Zoom Huddles adlı özelliğini de kullanıma sunulacağı açıklayan Zoom, kullanıcıların Zoom toplantılarında daha efektif çalışabilmelerine olanak tanıyor. Hatta istedikleri zaman toplantıdan ayrılıp istedikleri zaman ise geri katılabilmelerine imkan tanıyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz