Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yerli otomobilin tasarımcısı Pininfarina’nın, Cenevre Otomobil Fuarında tanıttığı Pininfarina Battista için geliştirme sürecinin sonuna yaklaşıldı. Pininfarina Battist, 2020 yılının sonunda sahipleriyle buluşmayı bekliyor.  

Yerli otomobilin tasarımcısı olan Pininfarina’nın bir yıl önce tanıtılan Pininfarina Battista son dönemlerin en yüksek performansına sahip elektrikli otomobillerinden biri. Kendine has, dikkat çeken bir tasarıma sahip olan Pininfarina Battista için yapılan resmi açıklamalara göre otomobilin geliştirmesi önümüzdeki 6 ay içerisinde tamamlanacak ve üretime geçilecek. Hem donanımsal, hem de tasarımsal olarak çok özel bir otomobil olan Pininfarina Battista ilk aşamada sadece 150 tane üretilecek. 

Pininfarina Battista Resmi Tanıtım Görüntüleri

Pininfarina Battista için yapılan açıklamalara göre ilk etapta üretilen 150 otomobil, satın alan kişilere 2020’nin sonu gelmeden ulaşacak. Tamamen elektrikli bir motora sahip olan Pininfarina Battista’nın 450 km’lik bir menzili ve 120 kW-saat’lik bataryası bulunuyor. 1877 beygirlik Pininfarina Battista’nın iki tane elektrikli motoru var. 2 bin 300 Nm tork güç üretebilen bir motora sahip olan Pininfarina Battista’nın maksimum hız değeri ise 350 km/s. 0 km hızdan 100 km’ye sadece 2 saniyede çıkmayı başaran Pininfarina Battista sadece elektrikli araçlar arasında değil, tüm spor otomobiller arasında son derece iddialı bir otomobil.   

Pininfarina Battista Resmi Tanıtım Görüntüleri

Dış tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan Pininfarina Battista aynı zamanda konforlu ve lüks iç tasarımı ile de oldukça beğenilen bir tasarıma sahip. Pininfarina Battista’nın ön konsolundadijital panel bulunuyor; bu panellerden biri gösterge paneli, diğeri araç bilgilerini gösteren bir panel, sonuncusu ise navigasyon için ayrılmış bir panel. Direksiyon tasarımından, koltuk tasarımına kadar her noktada dikkat çeken Pininfarina Battista oldukça şık gözüken bir otomobil.  

Pininfarina Battista Resmi Tanıtım Görüntüleri

2.25 milyon dolar satış fiyatına sahip olan bu özel araç 2020’nin sonlarına doğru sahipleriyle buluşabilecek.  

Toyota ve Panasonic, Nisan ayında elektrikli otomobiller için pil üretmeye başlayacak 

General Motors’tan direksiyonu olmayan, otopilotlu otomobil Cruise Origin