Signal Yeni Özellikleri

WhatsApp krizi sonrası popülaritesini artıran mesajlaşma uygulaması Signal, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla platforma eklemeye hazırlandığı yeni özellikleri duyurdu. Söz konusu özelliklerin; ‘iOS’ platformuna ‘5.3.1’, ‘Android’ platformuna ise ‘5.3.7’ sürümüyle geleceği ifade edildi.  

Özellikle WhatsApp krizi ve Elon Musk’ın önerisi sonrası popülaritesini önemli oranda artıran mesajlaşma uygulaması Signal, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla platforma eklemeye hazırlandığı yeni özellikleri duyurdu. Söz konusu özelliklerin; ‘iOS’ platformuna ‘5.3.1’, ‘Android’ platformuna ise ‘5.3.7’ sürümüyle geleceği ifade edildi. Yeni özellikler arasında; sohbetler için duvar kağıdı, animasyonlu çıkartma ve profildeki ‘Hakkında’ bölümü gibi popüler mesajlaşma platformlarında da yer alan bir grup ana akım özelliğin bulunduğu görüldü.  

Diğer yandan; Telegram ve Signal gibi uygulamalar, son haftalarda ciddi bir büyüme yaşamıştı. WhatsApp’ın gizlilik politikası ve platform koşullarını güncelleyeceğini açıklaması, birçok kullanıcının Telegram’a geçiş yapmasına neden olmuştu. Signal ise Tesla ve SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ınTwitter üzerinden “Signal kullanın (Use Signal)” şeklinde bir paylaşım yapması sonrası WhatsApp krizinden nasibini almıştı. Duyurulan yeni özellikler ise ilk kez 11 Ocak tarihinde açıklanmıştı. “Android Police” de söz konusu özelliklerin, Signal’ın Android uygulamasının deneme sürümünde yer aldığını doğrulamıştı.  

Signal bünyesine eklenen yeni özellikler arasında, sohbet duvar kağıtları da yer alıyor

Signal Yeni Özellikler

Aktarılan detaylara göre; Signal bünyesine eklenen yeni özellikler arasında, sohbet duvar kağıtları da yer alıyor. Kullanıcıların, söz konusu özellik ile uygulamada var olan veya kendi cihazlarında bulunan bir fotoğrafı sohbet duvar kağıdı olarak seçebilecekleri belirtiliyor. Ayrıca duvar kağıtlarının, farklı sohbetler için özelleştirilebileceğinin de altı çiziliyor. Bununla birlikte; platformda, “Profil” sayfasına “Hakkında (About)” bölümü de ekleniyor. Animasyonlu çıkartmaların da benzer şekilde, Signal bünyesine ekleneceği dile getiriliyor. Android Police”, uygulamanın deneme sürümünde 24 farklı animasyonlu çıkartma bulunduğuna işaret ediyor. Ayrıca, platformun ‘iOS’ sürümüne de ‘Android’ sürümünde halihazırda var olan özellikler geliyor. ‘iPhone’ kullanıcılarının, artık otomatik medya indirme ayarı yapabilecekleri ve tam ekran profil fotoğrafı özelliğine erişebilecekleri ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp’tan Signal’a Akın Eden Kullanıcı Kitlesi Sonrası Signal, Kısa Bir Süreliğine Çöktü 

Elon Musk, 1 Yıl Önce ‘Signal’ Uygulamasına Bağış Yaptığını Açıkladı! 

Elon Musk, WhatsApp’a Alternatif Olarak ‘Signal’ Uygulamasını Önerdi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz