Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Birçok otomobil markasının çatı firması olan General Motors’un markalarından biri olan Cruise, direksiyonu olmayan, tam otonom yeni aracı Origin’i tanıttı.

General Motors otonom araçların geliştirilmesi için Cruise ismini taşıyan bir şirket kurmuştu. Cruise, ilk tam otonom, direksiyonsuz otomobilini yani Origin’i tanıttı. Cruise şirketinin CEO’su Dann Ammann, bir ay önce yayınladığı bir blog yazsında direksiyonu olmayan tam otonom otomobiller üzerinde çalıştıklarını söylemiş ve otomobillerin artık bireysel kullanımda olmaması gerektiğini belirtmişti.

Cruise CEO’su Dann Ammann yayınladığı blog yazısından bi ay sonra dediklerini yaptı. Direksiyonu olmayan, tam otonom Origin, bireysel bir araçtan ziyada minik bir minibüs gibi. Cruise şirketi Origin modeli ile tam otonom bir taksi ordusu kurmak peşinde. Bunun yanı sıra şirket,  yolcu koltuklarını kaldırdığı zaman kargo taşımacılığına hizmet etmeyi planlıyor.

general motors cruise origin ile ilgili görsel sonucu

general motors cruise origin ile ilgili görsel sonucu

Origin modelinin yolcu taşıyabildiği versiyonu 4 kişilik bir koltuk düzenine sahip. Yolcu koltukları birbirine dönük bir şekilde konumlandırılmış. Ahşap bir zemine sahip olan Origin, geniş koltukları, aydınlatması ve yolcuların izleyebileceği ekranları sayesinde lüks bir araç yolculuğu sunacak gibi. Ancak tanıtımda şirket,  Origin’in motor becerileri hakkında bilgi vermedi.

Tesla’nın otopilotuna güvenen sürücü ”Dikkatsiz Sürüş” suçundan tutuklandı

Fiat’ın Ödüllü Konsept Otomobili Tanıtıldı

Mazda, elektrikli otomobillerin çevreye dizelden daha zararlı olabileceğini iddia etti