YouTube Google Arama
Kaynak: beebom.com
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

TheMrIggs” isimli bir Reddit yazarına göre YouTubeAndroid uygulamasındaki video aramalarında en popüler Google arama sonuçlarını da göstermeye başladı. Yapılan yeniliğin, şimdilik belli bir kullanıcı kitlesine açıldığı ve test aşamasında olduğu tahmin ediliyor.  

TheMrIggs” isimli bir Reddit yazarına göre YouTubeAndroid uygulamasındaki video arama sonuçları bölümünde araştırılan ifadelere ilişkin Google arama sonuçlarını da göstermeye başladı. YouTube’da görünmeye başlayan arama sonuçları, yalnızca Google arama sonuçları sayfasında en üstte görüntülenen birkaç sonucu içeriyordu. Sosyal medya devinin, söz konusu hamleyi kullanıcılarına video arama sonuçlarında daha kapsamlı veri sunabilme planlarının bir parçası olarak yaptığı tahmin edildi.  

YouTube Google Arama
Kaynak: beebom.com

Yeni özelliğin sosyal medya üzerinden hızla yayılmasının ardından YouTube kullanıcıları, konuyla ilgili görüşlerinde ikiye ayrıldı. Bazı kullanıcılar, özelliğin çok faydalı olabileceğini belirtirken bazı kullanıcılar ise bu hamlenin gereksiz olduğunu ve zaten Google üzerinden video araması yapılabildiğini belirtti. İkinci görüşü destekleyen birçok kişi, YouTube‘un özellikle video aramaları için kullanıldığını ve dolayısıyla böyle bir özelliğin, arama sonuçlarında bilgi kirliliğine yol açabileceğini ifade etti.  

Diğer yandan özelliğe, Android uygulamasının en güncel versiyonu kullanılıyor olsa bile pek çok kullanıcı tarafından hala erişilemiyor. Bu yüzden YouTube’un, söz konusu yeniliği belli bir kullanıcı kitlesine açtığı ve özelliğin henüz test aşamasında olduğu tahmin ediliyor. Teknoloji devlerinin, yazılımlarında yaptıkları değişiklikleri test aşamasına geçirdikten sonra çok büyük bir sorun olmadığı sürece yaygın kullanıma açtığı da biliniyor. Dolayısıyla çok yakın bir zaman içerisinde olmasa bile YouTube’un, belli bir süre sonra özelliği tüm kullanıcıların erişimine açacağı tahmin ediliyor.  

YouTube, yakın zamanda platforma pek çok yeni özellik eklemişti 

YouTube Yeni Özellik

Sosyal medya devi YouTube, bir süredir platforma pek çok yeni özellik ekliyordu. Yorumlar bölümünün yerinin değiştirilmesi, birçok videoda alt yazıların otomatik olarak açılmaya başlaması ve daha geniş görünen kapak fotoğrafları yapılan yeniliklerden yalnızca birkaçıydı. Özellikle sayfa tasarımında yapılan değişiklikler, teknoloji-severler tarafından sempatiyle karşılanmamıştı. Fakat gösterilen tepkiler, özelliklerin çoktan yaygın kullanıma açılmış ve platforma eklenmiş olması dolayısıyla YouTube bünyesinde karşılığını bulamamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Quibi, 3 Orijinal Yapımının İlk Bölümünü YouTube Üzerinden Ücretsiz Olarak Yayınladı

YouTube, TikTok’a benzer bir müzikli kısa video özelliği üzerinde çalışıyor

YouTube Originals içerikleri koronavirüs nedeniyle bir süreliğine ücretsiz yayınlanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz